Padające krewetki crystal i hybrydy

Jak dbać o zdrowie naszych podopiecznych

Moderator: =Fresz=

Padające krewetki crystal i hybrydy

Postprzez kudlaty » N 15 lut, 2015 15:29

Witajcie od 2 tygodni padają mi krewetki po jednej sztuce dziennie czasem 2 nie wiem co jest tego przyczyną. Zauważyłem małą ilość wylinek nie wiem czy nie mają z nią problemu, ale nie umiem temu zaradzić. Próbowałem z mniejszać temp bo była 24 stopnie ale efektu nie widziałem jedynie zaloty się zwiększyły. Obecnie temp jest 22 stopnie. Zwiększyłem również gh gdyż było na poziomie 5 do 7 po przez skałkę mineralizującą naturę shrimp ale też nic to nie dało. Co jest ciekawe w akwarium pływa sporo maluszków i one nie padają. Krewetki najpierw tracą kolory oraz stają się mniej aktywne następnie opadają na dno ruszając odnużami po czym zdychają. Nie mierzę przewodnośći wody ponieważ nie mam czym.

Akwarium 20l
lampka ledowa LEDDY SMART PLANT
filtr kaskadowy fzn1
akwarium ma 3 miesiące

Parametry wody:
Podłoże ADA amazonia
woda RO z solą salty shrimp bee mineral gh+
Ph gdzieś koło 5.8
gh około7
kh 0 a NO3 chyba 5
Podmieniam wodę około 20 procent tygodniowo
Jeżeli macie jakieś pomysły dziękuje z góry za rady
Pozdrawiam
kudlaty
Potencjalny Maniak
 
Posty: 3
Dołączył(a): Wt 06 sty, 2015 22:31

Re: Padające krewetki crystal i hybrydy

Postprzez matdachu » N 15 lut, 2015 22:23

miałem to samo i z 200 szt zostało chyba 14 i dopiero mocno rozrzedzone stado przestało znikać. próbowałem wszystkiego, nakupiłem specyfików za 5 stów i nic, nawet zbiornik nowy zawiązałem i przeniosłem tak robaczki i nic. A według mnie powodów moglo być kilka: kupione krewetki z jakimś wirusem (nie zawsze ujawniać się musi od razu czasami może to potrwać nawet ponad miesiąc), może wsadziłeś coś nowego co kadzi, nie wiem od kiedy masz te crystale ale może to być wina wody którą wlewasz (u mnie właśnie po zaprzestaniu wszystkich działań wszystko wróciło do normy- teraz wodę podmieniam raz na 6-8 tygodni i to 15%). A co do twojego zdziwka że padają duże a małe nie to ci powiem że u mnie było tak że najpierw padły najniższe gradacje później wyższe następnie tajwany a na końcu padły maluchy. życzę powodzenia Sprawdź analogicznie czy nie wkładałeś czegoś nowego. Powodzenia.
1x baniak 125l ogólny ryby krewety itd
1x baniak 35l crystale, hybrydy
matdachu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 452
Dołączył(a): So 19 kwi, 2014 15:36
Lokalizacja: jasło

Re: Padające krewetki crystal i hybrydy

Postprzez bojar » Pn 16 lut, 2015 09:37

Rok temu miałem to samo.Pisałem na forum ,pytałem prywatnie.Nikt nie potrafił mi pomóc.Antybiotyki i inne różne cuda.Nic nie pomogło.Tylko trochę mniej kasy w kieszeni.Trwało to długo.W sumie duże stado poszło w p...u .1-2 szt codziennie rano.W dzień nie padały.Wywalaj wszystko co ma najmniejsze objawy choroby.Nie żałuj żadnej podejrzanej sztuki.Jak zauważyłem jakieś najmniejsze objawy to przekładałem do innego akwa.Zawsze kończyło się to zgonem.Nie wiem czy ma to znaczenie ,ale lepiej żeby te jeszcze zdrowe nie miały szansy spróbować padniętej krewetki. Napisz co robiłeś i czy to pomogło.
bojar
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 268
Dołączył(a): N 26 gru, 2010 12:29
Lokalizacja: warszawa

Re: Padające krewetki crystal i hybrydy

Postprzez kaboom » Pn 16 lut, 2015 13:26

Jeśli to nie problem z bakteriami to może brakuje im czegoś, witamim, składnika budulcowego. Ciężko wyczuć. U mnie odkąd daję witaminy, enzymy, i parę dupereli z Genchemu to zgony są sporadyczne jak na sporą ilość baniaków.
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce

Re: Padające krewetki crystal i hybrydy

Postprzez kudlaty » Pn 16 lut, 2015 14:37

A jakie witaminy byście polecili?
kudlaty
Potencjalny Maniak
 
Posty: 3
Dołączył(a): Wt 06 sty, 2015 22:31

Re: Padające krewetki crystal i hybrydy

Postprzez bojar » Pn 16 lut, 2015 17:25

kaboom napisał(a):Jeśli to nie problem z bakteriami to może brakuje im czegoś, .

Bakterie raczej nie.U mnie akwa było ustabilizowane , były młode.I nagle sru.Braki - to też zejścia były by inne.Wszystko tajemnica.
bojar
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 268
Dołączył(a): N 26 gru, 2010 12:29
Lokalizacja: warszawa

Re: Padające krewetki crystal i hybrydy

Postprzez kaboom » Wt 17 lut, 2015 14:53

kudlaty napisał(a):A jakie witaminy byście polecili?

Ja używam z Genchemu, Eikoso i Aminovota P i to moge polecić, podobno też Vita Plus z Azoo jest OK ale to zasłyszana opinia :) Choć mam w sklepie i pare osób już kupiło, nikt się nie skarzył.
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce


Powrót do SZPITAL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości