Krewetki przyjaciela padają, pomocy!!

Jak dbać o zdrowie naszych podopiecznych

Moderator: =Fresz=

Krewetki przyjaciela padają, pomocy!!

Postprzez skaterb76 » Pt 20 lut, 2015 16:31

Witam, tak jak w temacie, krewetki taiwan bee padają, podłoże odpowiednie, parametry i wystrój zbiornika też, ostatnio stosował no planaria, wczoraj padło 5 pand, zbiornik 54 litry.
Z góry dziękuję za pomoc, proszę o szybką odpowied.
Pozdrawiam
skaterb76
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 49
Dołączył(a): So 10 sty, 2015 22:20

Re: Krewetki przyjaciela padają, pomocy!!

Postprzez =Fresz= » Pt 20 lut, 2015 16:35

Pewnie za duża dawka albo zbyt duża ilość robactwa teraz po zastosowaniu no planarii się rozkłada i azoty i inne poleciały w górę co truje krewety. Teraz przydała by się większa podmiana o odpowiednich parametrach.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Krewetki przyjaciela padają, pomocy!!

Postprzez matu » Pt 20 lut, 2015 16:39

Co to znaczy parametry odpowiednie?
Woda jest napowietrzana, to bym polecał przy podawaniu leków.
Avatar użytkownika
matu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1089
Dołączył(a): Cz 07 sie, 2014 16:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Krewetki przyjaciela padają, pomocy!!

Postprzez Inc0gnit0 » Pt 20 lut, 2015 17:39

Bez sensu taki łańcuszek koleżeński :/ kolega niech sie zaloguje i objawi swój problem z pierwszej reki
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Krewetki przyjaciela padają, pomocy!!

Postprzez skaterb76 » Pt 20 lut, 2015 21:15

No on mnie nie prosił o to, sam chciałem jeszcze tu napisać. Mam problem też u siebie, wklejam tekst

Witam, jutro rano miną dokładnie cztery tygodnie od,,zajajczenia,, samicy BB, nie urodziła do tej pory przy 24C, wszystkie krewetki są pochowane w tylnym kącie przy filtrze, są w grupie, jakoś chyba wczoraj wyjąłem martwą sztukę, nie wiem co bo była różowo biała :/ dzisiaj zauważyłem kolejne jajeczka u drugiej BB, dziwnie się zachowuje, jakby padała. Proszę o pomoc, nie wiem zupełnie co się dzieje, u mojego znajomego wczoraj 5 pand poszło, ostatnio wogóle miał dużo trupów, boję się, że u mnie też tak może być.
Z góry dziękuję, pozdrawiam
skaterb76
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 49
Dołączył(a): So 10 sty, 2015 22:20

Re: Krewetki przyjaciela padają, pomocy!!

Postprzez jasiud31 » Pt 20 lut, 2015 21:20

Poczekaj jeszcze trochę. Nie masz się co doszukiwać, jeden zgon epidemii nie czyni.
Co do tej ciąży to moja samica ostatnio nosiła jajka ponad 4 tyg, potem zrzuciła z nimi wylinkę :-P

Edit: Zresztą na fb ci napisałem już :-D
19 l Crystal Red
25 l Hybrydy+Taiwany
http://krewetki.org/forum/viewtopic.php?f=5&t=6978
Avatar użytkownika
jasiud31
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 431
Dołączył(a): N 09 lis, 2014 18:27
Lokalizacja: Kalisz

Re: Krewetki przyjaciela padają, pomocy!!

Postprzez Inc0gnit0 » Pt 20 lut, 2015 21:30

Czy masz w pokoju z akwarium jakies kadzidełka , świeczki zapachowe, odswierzacze elektryczne powietrza,albo jakis inny szajs typu "aromaterapia" a nawet naduzywanie srodków czystosci w aerozolu typu "pronto" moze odpowiadac za nie wyjasnione zgony robaków wielu sobie nawet z tego niezdaje sprawy jak zwykłe cos typu ambipur w gniazdku działa na organizmy wodne - to tyle straszenia chemia wokół nas . Nic a nic o akwarium nie piszesz wiec nie dajesz szans na pomoc dla swoich robali a sam fakt ze siedza po kontach i nie żeruja daje do myslenia ze coś nie halo.
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Krewetki przyjaciela padają, pomocy!!

Postprzez spining133 » Pt 20 lut, 2015 22:02

Zwiększ napowietrzanie , daj bakterii , zrób podmianę co dwa trzy dni . :-)
spining133
 

Re: Krewetki przyjaciela padają, pomocy!!

Postprzez matu » Pt 20 lut, 2015 22:09

Jakieś dziwne stwierdzenia ~~~Hym koledze padają masowo to mi też zaczną???? JAKIE MACIE PARAMETRY ...?
Avatar użytkownika
matu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1089
Dołączył(a): Cz 07 sie, 2014 16:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Krewetki przyjaciela padają, pomocy!!

Postprzez skaterb76 » Pt 20 lut, 2015 22:26

Ja mam pH 5.5, gH 8-9 kh dawno nie mierzyłem, raczej w normie, nie używamy takiego syfu jak odświeżacze, pronto :-/ może, zaraz, pronto do parkietu, tam jest parkiet i pamiętam pronto zawsze było w domu :-? a zwiększyć napowoietrzanie? Nie wiem, mam filtr gąbkowy U-Jet 3, właściwie nie happet tylko podobny model ale mniejszy ciut, napowoietrzania nie zwiększę, kiedyś chciałem oxydatory, to sama chemia i nie wiele chyba daje, jest to chyba tylko rezerwa.
skaterb76
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 49
Dołączył(a): So 10 sty, 2015 22:20

Re: Krewetki przyjaciela padają, pomocy!!

Postprzez spining133 » Pt 20 lut, 2015 22:29

No widzę Kolego , że wiesz co masz zrobić , więc po co pytasz . A i napowietrzanie to trochę coś innego jak natlenianie , bo do tego jest oxydator ;-)
spining133
 

Re: Krewetki przyjaciela padają, pomocy!!

Postprzez skaterb76 » So 21 lut, 2015 07:49

Czyli dać im spokój, tak?
skaterb76
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 49
Dołączył(a): So 10 sty, 2015 22:20

Re: Krewetki przyjaciela padają, pomocy!!

Postprzez chwialek » So 21 lut, 2015 09:55

Jeżeli podejrzewacie środki w areozolach czy też nadmiar środków czystości (części lotne mogą być szkodliwe) to zwiększenie napowietrzenia nie jest raczej dobrym pomysłem.

Jak duże krewetki padają? Ile funkcjonuje podłoże w baniaku i jakie to odpowiednie podłoże? Coś zmienił w baniaku rozumiem że wcześniej nie miał zgonów teraz wystąpiły? Woda 100%RO+mineralizator (jaki?) czy może kran? Jaką masz temperaturę w baniaku?
I naprawdę jeśli kolega ma problem to najlepiej gdy sam o nim napisze taki głuchy telefon nie ma sensu. Jeden zgon dorosłej krewetki to nie tragedia każda krewetka kiedyś padnie.
chwialek
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 304
Dołączył(a): N 24 sty, 2010 17:56

Re: Krewetki przyjaciela padają, pomocy!!

Postprzez skaterb76 » So 21 lut, 2015 13:05

U mnie dwa-trzy, to już u mnie chyba ok, dzisiaj zauważyłem niemowlaki, podłoże świeże, odpowiednie, temp 22-23, używam głównie salty shrimp i 100% ro, krewetki ze 2,5 cm
skaterb76
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 49
Dołączył(a): So 10 sty, 2015 22:20

Re: Krewetki przyjaciela padają, pomocy!!

Postprzez chwialek » So 21 lut, 2015 14:09

skaterb nie obraź się ale odpowiednie to twój ulubiony opis sytuacji. Warunki odpowiednie, podłoże odpowiednie, zgony odpowiednie. 2-3 to nie epidemia to prawie norma każda krewetka kiedyś przejdzie na drugą stronę życia. Skoro wszystko masz odpowiednie to po co było zakładać ten temat o niczym bo wszystko jest odpowiednie i obwiane tajemnicą. A próba "pomocy!!" ma się sprowadzić do wróżenia z odpowiednich fusów.

Swoją drogą chyba najbezpieczniej będzie gdy administracja zamknie "odpowiedni" temat o problemie którego nie ma.
chwialek
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 304
Dołączył(a): N 24 sty, 2010 17:56

Następna strona

Powrót do SZPITAL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości