Krewetki przyjaciela padają, pomocy!!

Jak dbać o zdrowie naszych podopiecznych

Moderator: =Fresz=

Re: Krewetki przyjaciela padają, pomocy!!

Postprzez spining133 » So 21 lut, 2015 14:52

Udzieliłem ci odpowiedzi , zwiększ napowietrzanie , jeżeli możesz daj pompkę z kamieniem napowietrzającym . Zrób podmianę wody i za trzy dni znów zrób podmianę wody , takie podmiany ja podpieram bakteriami , jest możliwe , że krewetki są podtrute , jeżeli nie podmienisz ( czytaj nie rozcieńczysz ) wody to może paść cała obsada . Chwiałek , trochę za ostro , lepiej zadać nie mądre pytanie niż nie pytać wcale , zawsze staram się pamiętać jakie ja gafy waliłem . :mrgreen:
spining133
 

Re: Krewetki przyjaciela padają, pomocy!!

Postprzez skaterb76 » So 21 lut, 2015 15:25

Ok, spoko.
Spinnig, znamy się z innych forów, takich jak pleco.com.pl (to tylko przykład) mój nick tam to Max (jakoś tak), 12 lat ;-) kojarzysz?
skaterb76
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 49
Dołączył(a): So 10 sty, 2015 22:20

Re: Krewetki przyjaciela padają, pomocy!!

Postprzez matu » So 21 lut, 2015 17:01

Ja mam pH 5.5, gH 8-9 kh dawno nie mierzyłem,

GH8-9 pod taiwany to sporo za wysoko, dawaj do 5-6....
A przewodność jaką masz? Masz miernik TDS/EC?
Avatar użytkownika
matu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1089
Dołączył(a): Cz 07 sie, 2014 16:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Krewetki przyjaciela padają, pomocy!!

Postprzez chwialek » So 21 lut, 2015 17:56

spining nie chodzi o to że zada ktoś pytanie po raz kolejny, o to trudno mieć pretensje. Chodzi raczej o odpowiedź jakie warunki - odpowiednie, jakie podłoże- odpowiednie. Odpowiedź jakby jej nie było, podobnie jak opisu problemu i odpowiadanie na pytania uzupełniające niewiedzę.

Z napowietrzaniem - brać należy pod uwagę podtrucie czynnikiem zewnątrz akwariowym zawartym w powietrzu.... Bo to "odpowiednio" też oddziaływuje napowietrzając w takim przypadku może troszkę zaszkodzić i wpłynąć na dodatkowe rozpuszczenie lotnego czynnika szkodliwego. Krewetki mogą być po spadku zawartości tlenu w wodzie, podtruciu NO3, podtruciu substancją szkodliwą zawartą w powietrzu, zbytnim wzruszeniem podłoża. Może to być również bakteryjne. Jednak w przypadku autora tematu problem raczej nie występuje 2-3 zgony krewetek prawie dorosłych, są maluchy i żyją pojawiają się nowe to chyba się aż taka tragedia nie dzieje. Gorzej gdyby leciało lawinowo. Podmiana wody w takim przypadku wystarczająco zwiększy zawartość tlenu.
chwialek
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 304
Dołączył(a): N 24 sty, 2010 17:56

Re: Krewetki przyjaciela padają, pomocy!!

Postprzez skaterb76 » So 21 lut, 2015 18:21

Mam, przewodność z tego co pamiętam to wynik pomiaru razy dwa? Jeśli tak to jakoś 320
skaterb76
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 49
Dołączył(a): So 10 sty, 2015 22:20

Re: Krewetki przyjaciela padają, pomocy!!

Postprzez spining133 » So 21 lut, 2015 19:56

Ja założyłbym , że podtrucie spowodowane jest no planarią , dlatego ja bym zwiększył napowietrzanie .
spining133
 

Re: Krewetki przyjaciela padają, pomocy!!

Postprzez chwialek » So 21 lut, 2015 20:13

Bo to najprawdopodobniej było przyczyną. Trochę nie rozumiem po co ludzie walczą tak z wypławkami, sterylnie chcą mieć czy jak. Robal w podłożu to też życie i wpływa na stabilność baniaka bo czyści dno z resztek pokarmowych, przemieszczając się nie pozwala doprowadzić do martwych stref w dnie. Chyba utarło się że robal = zło, Zatoczek = plaga.
Ale autor napisał że padły 2-3krewetki więc raczej nie ma co rozważać. Chwilowe zachwianie bo zabrakło (zmniejszyła się ilość) jednego ogniwa które rozkłada się w podłożu lub jest zjadane. Jeśli system był już dość stabilny to sam sobie poradzi z masą do przetrawienia.
chwialek
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 304
Dołączył(a): N 24 sty, 2010 17:56

Poprzednia strona

Powrót do SZPITAL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości