Blaknące krewetki

Jak dbać o zdrowie naszych podopiecznych

Moderator: =Fresz=

Blaknące krewetki

Postprzez neverback » So 07 mar, 2015 16:44

Witam jestem tu nowy , posiadam problem mianowicie: od miesiąca jestem posiadaczem crystal red/black i właśnie z tymi 2 mam problem , krewetka ma blady pancerz a dokładniej kolor czarny zmienił się bardziej w brązowy co może być tego przyczyną? dodam że parametry wody mam jak poprzedni właściciel . Z tego co widzę to właśnie większość crystal black mi tak blednie , ich pancerze przy głowie robią się brązowawe , zachowują się normalnie jedzą , chodzą , nie chowają się .
neverback
Potencjalny Maniak
 
Posty: 5
Dołączył(a): So 07 mar, 2015 15:44

Re: Blaknące krewetki

Postprzez Pethro » So 07 mar, 2015 17:08

Podałeś zbyt cząstkowe informację, jak nie chcesz porad typu "wróżenie z fusów" musisz dokładnie opisać parametry wody, zbiornik jak długo działa itd. ukrasić to fotkami akwarium krewetek, staraj się zrobić dokładne zdjęcia.
Pethro
 

Re: Blaknące krewetki

Postprzez neverback » So 07 mar, 2015 18:04

Obrazek Więc akwarium ma 2 miesiące a krewetki są w nim 1 miesiąc , nie stosuje chemii , parametry wody to : PH:6 GH:6 KH:1-3 podłoże benibachi black soil. Woda RO 70% +30% kranowej.
neverback
Potencjalny Maniak
 
Posty: 5
Dołączył(a): So 07 mar, 2015 15:44

Re: Blaknące krewetki

Postprzez michal.l » So 07 mar, 2015 18:10

Albo w wodzie im coś nie pasi albo drastycznie zmieniły się warunki wodne może za inwestuj w jakiś mineralizator
michal.l
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 622
Dołączył(a): N 05 gru, 2010 20:45
Lokalizacja: Myślenice/Kraków

Re: Blaknące krewetki

Postprzez jasiud31 » So 07 mar, 2015 18:27

Odnotowałeś jakieś zgony ? Mi się wydaję że po prostu kiepskiej jakości krewecie i tyle. Sam mam takie 2 szt. Jedna nie ma czarnego a lekki brąz, biały to nie biały a taki szary-przezroczysty. Druga to samo tyle że jest bardziej czarna.
19 l Crystal Red
25 l Hybrydy+Taiwany
http://krewetki.org/forum/viewtopic.php?f=5&t=6978
Avatar użytkownika
jasiud31
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 431
Dołączył(a): N 09 lis, 2014 18:27
Lokalizacja: Kalisz

Re: Blaknące krewetki

Postprzez neverback » So 07 mar, 2015 18:31

Jak je kupiłem miesiąc temu były czarne a teraz stopniowo robiła (robią) się takie właśnie brązowe . właśnie nie ma zgonów , żywo chodzą i nie wygląda na to by były chore .
neverback
Potencjalny Maniak
 
Posty: 5
Dołączył(a): So 07 mar, 2015 15:44

Re: Blaknące krewetki

Postprzez Pethro » So 07 mar, 2015 18:39

Brąz zamiast czerni to częsty defekt przy linii mieszanej crystala red i black. Dlatego też czyste linie "pure black line" są oczyszczane nie tylko z czerwieni ale i brązów..
Ogólnie to nie wygląda to na żadną chorobę, co najwyżej słabą dietę. Ale takie kolory i jakość bieli to głównie wpływ słabych rodziców, a z " g..a bata nie ukręcisz" nawet najlepszymi karmami i suplementami :lol:
Pethro
 

Re: Blaknące krewetki

Postprzez Inc0gnit0 » So 07 mar, 2015 18:43

Czyli były ładnie wybarwione gdy je kupiłes -czerń była czarna a biel biała. Poprostu masz inne warunki niz te w których żyły od urodzenia ( nie koniecznie gorsze czy lepsze zwyczajnie inne) jesli zgonów brak a zaniosa sie z jajkami to ich potomstwo bedzie normalnie juz ubarwione. Niewykluczone ze barwy im wróca jeszcze.
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Blaknące krewetki

Postprzez neverback » So 07 mar, 2015 19:05

troszkę się uspokoiłem , ten co na zdjęciu jest u mnie miesiąc a od tygodnia mam 11 nowych i tez widzę ze delikatnie im boki pancerza przy głowie robią się brązowe , i co jeszcze ze tylko u większych osobników tak jest , te malutkie są biało czerwone a biel jest taka ze aż świeci.
neverback
Potencjalny Maniak
 
Posty: 5
Dołączył(a): So 07 mar, 2015 15:44

Re: Blaknące krewetki

Postprzez neverback » So 07 mar, 2015 19:58

A powiedzcie mi (żeby nie zakładać nowego temu ) czym karmicie krewetki w zimowym okresie ? ja aktualnie daje swoim tabletki dla glonojada które Uwielbiają , mam też pokarm specjalnie dla nich ale nie chcą go jeść . Może tu jest problem .
neverback
Potencjalny Maniak
 
Posty: 5
Dołączył(a): So 07 mar, 2015 15:44

Re: Blaknące krewetki

Postprzez Inc0gnit0 » So 07 mar, 2015 20:51

żarcie dla robaków ..temat rzeka :D jak jest mało robaczków w akwarium to czesto nie chca tykac "sztucznych" nawet tych markowych ,wola wszamać to co znajda w akwarium( jakis glon, jakis okrzemek, kolonia bakteri , grzybek, kawałek liscia, rozkładajace sie resztki, truchełko rybki lub towarzysza ;P ) ) jak smakuje im tabletka to czemu im jej odmawiac? poczytaj forum o pokarmach jest masa postów o naturalnych pokarmach, ciekawy temat o pokarmach Diy w tym o zakiszczach i ich przygotowaniu , wystarczy troszke poszukać.
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima


Powrót do SZPITAL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości