Restart

Jak dbać o zdrowie naszych podopiecznych

Moderator: =Fresz=

Re: Restart

Postprzez pr3cik » Cz 07 maja, 2015 05:31

Z czerwonymi bym nie szalał mi tez panda padła i nawet nie drgnelem by cos zmienić a teraz widać maluchow co nie miara:) yellow mogły nie wytrzymać bez aklimatyzacji a filtr długo stal wyłączony? Ja zawsze robię kilku godzinna aklimatyzacje po restarcie mimo ze takie same parametry ale zawsze cos może nie przypasic przy szybkim wpuszczeniu.
Avatar użytkownika
pr3cik
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 187
Dołączył(a): N 01 cze, 2014 20:36
Lokalizacja: Brzeg

Re: Restart

Postprzez kaboom » Cz 07 maja, 2015 09:23

Jeśli tylko dorosłe padły to ja bym dał spokój, jak maluchy to faktycznie coś parametry nie pasują. Generalnie wpuszczanie dorosłych krewetek do świeżego baniaka bez aklimatyzacji to zawsze loteria, 10x będzie OK a kolejnym padnie dużo.
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce

Re: Restart

Postprzez tomhur » Cz 07 maja, 2015 18:01

pr3cik, każdy filtr był wyłączony przez 20-30 minut. Miewałem kilku/kilkunasto godzinne zaniki prądu i nigdy u taiwanów takiej padaki nie widziałem, więc wątpię aby to był problem z bakteriami.
Aklimatyzacja... Wiem powinienem zrobić, zawsze robiłem, ale akurat wystartowałem z restartami po 18ej, a chciałem zdążyć przed zgaśnięciem oświetlenia (21.30).
Dzisiaj ponoć nie widać zgonów, taki raport od żony, ja dopiero wracam z pracy.
Zobaczymy co kolejne dni przyniosą :)
Pod opieką: TiBee, TaiTiBee, Blue Bolt, Panda, King Kong, Wine Red, Green Jade, Yellow z pasem, Sakura Red
Avatar użytkownika
tomhur
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 349
Dołączył(a): N 01 gru, 2013 23:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: Restart

Postprzez Caridinn » Pn 11 maja, 2015 11:26

Witam, podłącze się pod temat. U mnie też w akwarium z yellow i babaulti stripes od jakiegoś czasu pojawiają się tajemnicze zgony. Akwarium stoi na bazalcie i nie wiem, czy lepiej w tym wypadku zrobić całkowity restart ze zmianą podłoża na kwarc, czy po prostu wypłukać sam bazalt? Dodam, że to akwarium stoi od ok. roku, a drugie z Sakurami obok (też na bazalcie) od jakiś 3 miesięcy, i tam krewetki żyją normalnie
Caridinn
Potencjalny Maniak
 
Posty: 10
Dołączył(a): So 17 maja, 2014 14:51

Re: Restart

Postprzez Dakota » Pn 11 maja, 2015 12:15

Zadam może głupie pytanie - a odmulasz regularnie podłoże w tych rocznych baniakach?
viewtopic.php?f=5&t=7538 - 31,5l - hybrydy
Avatar użytkownika
Dakota
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1202
Dołączył(a): Cz 10 kwi, 2014 11:46

Re: Restart

Postprzez Caridinn » Pn 11 maja, 2015 12:43

Szczerze, to nie. :oops: Mam 1/2 akwa zawaloną nurzańcem, myślałem, ze on wszystko wyciągnie, aczkolwiek chce sie go pozbyć, bo przeszkadza przy wyławianiu krewetek.
Caridinn
Potencjalny Maniak
 
Posty: 10
Dołączył(a): So 17 maja, 2014 14:51

Re: Restart

Postprzez Dakota » Pn 11 maja, 2015 13:02

Zatem możliwe, że to nie podłoże samo w sobie, a syf w podłożu daje o sobie znać, w młodszych baniakach jest czyściej, więc nie ma problemu.
viewtopic.php?f=5&t=7538 - 31,5l - hybrydy
Avatar użytkownika
Dakota
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1202
Dołączył(a): Cz 10 kwi, 2014 11:46

Re: Restart

Postprzez Caridinn » Pn 11 maja, 2015 13:08

Myślałem nad tym, żeby właśnie zrobić "mini restart" i przepłukać podłoże, żeby się tego pozbyć, aczkolwiek mówiono mi, że w ten sposób pozbędę się wszystkich bakterii i że to zły pomysł. Co wy o tym myślicie? Bo mogę to zrobić nawet dzisiaj :P
Caridinn
Potencjalny Maniak
 
Posty: 10
Dołączył(a): So 17 maja, 2014 14:51

Poprzednia strona

Powrót do SZPITAL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron