Padła krewetka po podaniu no planaria

Jak dbać o zdrowie naszych podopiecznych

Moderator: =Fresz=

Padła krewetka po podaniu no planaria

Postprzez under » Wt 12 maja, 2015 21:51

Mam zbiornik od chyba 3 miesięcy. Podłoże aktywne, woda z filtra RO, minerały posypki, parametry książkowe.
KH, GH wszystko w normie, nie mam testów na NO2, NO3 ale podmiany robię co tydzień.
Mimo to dzieje się coś dziwnego, 2 tygodnie temu jajka nosiły wszystkie samice teraz noszą je nieliczne. Tłumaczę to tym, że to pierwsze młode więc pewnie zrzuciły z wylinką.
W baniaku mam jednak mnóstwo wypławek, oczlików, stułbi oraz nicieni. Wczoraj podałem pierwszą dawkę NO planaria w dawce na 50 litrów a mój baniak ma 64. Więc dawka nieco mniejsza.
Efekt po tym jest taki, że padły wszystkie stułbie oraz jedna chybryda CR. Wypławek to totalnie nie ruszyło.
Boję się podać 2 dawkę w baniaku mam King kongi extreme, red ruby, blue bolty i inne cuda więc nie chciałbym aby coś im się stało. Jednak w jakiś sposób chciałbym zwalczyć te wypławki.
under
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 63
Dołączył(a): N 16 lis, 2014 21:33

Re: Padła krewetka po podaniu no planaria

Postprzez aquahobby1 » Wt 12 maja, 2015 22:02

Wypławki nie padają od razu po podaniu No planarii. Giną dopiero po kilku dniach z głodu. Proponuję nic już więcej nie robić, a wodę podmienić po 4-5 dniach. Albo wyjdą i zaczną padać, albo mogą schować się głębiej w podłoże, gdzie No planaria dotrze nawet po kilku dniach.
Wiedza jest osiągnięta dzięki ciężkiej pracy. Bądź pokorny, i słuchaj tych, którzy szli ścieżką przed Tobą.
aquahobby1
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 616
Dołączył(a): So 22 lis, 2008 23:44
Lokalizacja: Szczecin

Re: Padła krewetka po podaniu no planaria

Postprzez daveron » So 12 gru, 2015 20:13

Hej. Kiedy ja podawałem miałem neocardiny w zbiorniku i tylko kilka CRSow niskiej klasy. Nie miałem żadnych problemów z krewetkami po aplikacji tego środka, ale czy nie ma to żadnego wpływu na nie - ciężko stwierdzić.

Natomiast na same wypławki środek jest bardzo skuteczny - wybiło wszystko co miałem i nigdy więcej nie wróciły.
Podawałem no-planarie po południu a rano następnego dnia jak wstawałem miałem ich wysyp na szybie w jednym z rogów. Wszystkie które mogłem wyciągałem mechanicznie.
No-planarie podawałem 3 dni i po 3 nocy było już tylko pojedyncze sztuki na szybie. Mimo że przyuważyłem jeszcze jakieś na liściach to musiały wkrótce zginąć.
daveron
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 80
Dołączył(a): Wt 19 maja, 2015 16:07

Re: Padła krewetka po podaniu no planaria

Postprzez Inc0gnit0 » So 12 gru, 2015 20:54

noplanaria raczej bezposrednio przy zachowaniu dawkowania zalecanego nie powinna robic krewetkom krzywdy ja nie odnotowałem u siebie takiego przypadku zeby po no planarii padły mi crystale czy taiwany. posrednio a i owszem ale tylko w sytuacji gdy sie skumuluje kilka czynników pierwszy to ogromna ilośc slimaków, wyplawków, stułbi i innych zyjatek które ona uśmierca bezposrednio masowe zejscie takiej masy "miesa" i gnicie przy niezbyt stabilnym akwarium lub słabej (a nawet wystarczajacej filtracji w normalnych warunkach) skutkuje podtruciem nh3/nh4 i no2 obsady, dlatego jesli tego "dziadostwa" masz tyle że ci wszystko sie rusza warto przed no planaria wyłapac troche tego a ściśle mówiac jak najwiecej w konwencjonalne pułapki zanim zastosujesz broń masowej zagłady.
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima


Powrót do SZPITAL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości