Krewetki w akwarium padaja

Jak dbać o zdrowie naszych podopiecznych

Moderator: =Fresz=

Re: Krewetki w akwarium padaja

Postprzez matu » So 12 gru, 2015 00:13

Odpisz czy masz kulki torfowe.
Co do filtracji to np. na pat mini pisze, że się nadaje do akwariów 120l..... porażka po prostu. Z tą oryginalną gąbką nie nadaje się do niczego. Po zamianie gąbki na większą jest dobry do max 30l.
W akwa 50l w domu mam eheima i 3l gąbki. Tyle wiem, że wystarczy z zapasem.
Avatar użytkownika
matu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1089
Dołączył(a): Cz 07 sie, 2014 16:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Krewetki w akwarium padaja

Postprzez tomek.b » So 12 gru, 2015 00:22

Nawet jeśli rośliny były nawożone to co tego azotu z makroelementów i miedzi z mikro się na nich zostało? No pliss?! I to jeszcze dla neocaridin, moim zdaniem nieistotne!
Podmiany większe, ale max 40%. Dwie powinny opanować sytuacje plus jakieś bakterie. Nie bedę robił reklamy, jeśli zechcesz podpowiem.
Avatar użytkownika
tomek.b
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 898
Dołączył(a): So 05 lis, 2011 08:59
Lokalizacja: Gostynin

Re: Krewetki w akwarium padaja

Postprzez Inc0gnit0 » So 12 gru, 2015 09:24

kaskade n300 miałem jako filtracje do kostki 30l własnie i dawała rade bez problemu byłem z niej zadowolony bo robiła swoje dobrze w małym akwarium jakie jest co by nie mówic 30l kosteczka . Obecnie nie posiadam mniejszego litrazu niz 54l i wszystko obsługuja hamburgi .
Zaproponuje radykalne rozwiązanie restart : zlac wode z akwarium (połowe wykorzystasz do ponownego zalania baniaka a połowe do płukania gabki i podłoza ) podłoze wypłukać , sprzety wyczyscic dokładnie gabke tez z kaskady dobrze wypłukac i nic wiecej do niej nie wkładaj ani zeolitu ani wegla aktywnego ani torfu ani waty, roslinki posadz zalej stara wode uzupełnij nowa do pełna odpal filtr wrzuc 5-6 lisci debu, buku ,itp torf ten co masz możesz dac ale 1 granulke ( nie wiem jak duże sa wiec lepiej nie przesadzać , krewetki wpuść i obserwuj ( btw co to za neutralne podłoze masz ?)
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Krewetki w akwarium padaja

Postprzez daveron » So 12 gru, 2015 19:59

Dzieki - jeszcze do pytań które się pojawiły:

Podłoże do żwirek kwarcowy 2 - 4mm granulacja.
Nie mam kulek torfowych tylko granulat torfowy - jest dużo drobniejszy z tego co rozumiem.
Kaskada którą posiadam to właśnie N300 aqua szuta.

Proszę o wyjaśnienie kilku kwestii:
Rozumiem, że z podłoża mogło się wydostać coś trującego i nie jest konieczny w takim wypadku skok NO3, który bym wykrył testem ?
Ktoś tutaj powiedział że siarkowodór - ma on bardzo charakterystyczny zapach, czy nie wyczuł bym tego w wodzie?

W poprzednim zbiorniku jaki mam, który był z resztą moim pierwszym jest cieńsza warstwa (ok3-4 cm) żwirku i też gruboziarnistego. Ale zbiornik ten dosłownie przekopywałem swego czasu z neocardinami w środku i były one podczas tego procesu kompletnie niewzruszone - później zresztą też. Tutaj byłem bardzo ostrożny i oczywiście naruszyłem podłożę w bardzo niewielkim stopniu, ale nie ma szans że głębiej niż 1cm - 1,5 cm i coś takiego miałoby się stać ? Dodatkowo to akwarium ma trochę ponad 2 miesiące czyli wnioskowałbym, że trucizn w podłożu powinno być mniej.

I takie może nie znaczące info ale zawsze miłe - jedna krewetka odzyskała siły, kolory i jest z innymi w moim pierwszym zbiorniku. U drugiej niestety brak poprawy, ale wciąż żyje.

Pozdrawiam
daveron
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 80
Dołączył(a): Wt 19 maja, 2015 16:07

Re: Krewetki w akwarium padaja

Postprzez Inc0gnit0 » So 12 gru, 2015 21:04

Wszyscy tu gdybamy bo nie mamy wgladu tak dobrego jak ty sam w to co robiłes i jak wyglada akwarium i jak zachowuja sie krewetki ani tez nie jestesmy alfa i omega bardziej zgadujemy co mogło byc na podstawie tego co nam zapodasz i własnych doświadczeń mi zachowanie pasuje do podtrucia albo tym co rosliny oddały( nigdy nie wiesz czym były szprycowane zeby miały wzrost i wyglad) albo tym co z podłoża wyszło nh3/nh4 ,no2 , i inne filtracja jesli z jakiegos wzgledu była nie wpełni sprawna co sugeruje mala ilość zwierzat w baniaku zwyczajnie nie dała rady przerobic szybko nh3/nh4 do no2 i ostatecznie do no3 bo nie była zasiedlona odpowiednia ilościa bakterii za to odpowiedzialnych - taka jest moja teoria moze błedna a może nie sam nie wiem:P
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Krewetki w akwarium padaja

Postprzez daveron » So 19 gru, 2015 13:36

Witam,

Zrobilem co nastepujace - przeplukalem gabke z filtra w wodzie z innego zbiornika, wyjalem wszystkie rosliny i przeplukalem slodnie w wodzie biezacej, oraz wyplukalem zwir, korzen orazl tlo. Zalalem zbornik swieza woda. Problem pozostaje. Krewetki po wlozeniu do zbiornika sa zestresowane, szukaja wyjscia ze zbiornika. A po godzinie - poltorej staja sie apatyczne i siedza w miejscu. Czy ma ktos teorie co to moze być ?

Pozdrawiam
daveron
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 80
Dołączył(a): Wt 19 maja, 2015 16:07

Re: Krewetki w akwarium padaja

Postprzez Inc0gnit0 » So 19 gru, 2015 14:31

Tło wewnetrzne masz ? z czego jest zrobione? to jak juz restart zrobiłes to nic dziwnego ze krewety z takiego baniaka chca uciec musi dojrzec daj bance czas na to bez zbednych akcji typu leki czy duze podmiany 2-4 tygodnie ma sobie akwarium normalnie pracować, swiatło, filtracja itd .. głupie pytanie filtr pracuje 24/24 a pytam na wszelki wypadek bo juz takie rodzynki widziałem co filtr włanczaja na dzień a na noc wyłanczaja:P
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Krewetki w akwarium padaja

Postprzez daveron » So 19 gru, 2015 15:01

Witam,

Nie wiem niestety z czego dokładnie jest to tło - producentem jest http://www.atg-line.pl
Akwarium działało z tym tłem jakiś miesiąc i nie było problemów.

Tak - filtr działa cały czas. Zostawię zgodnie z radą zbiornik działający na dłużej - zakładałem że skoro gąbka nie została wymyta w wodzie kranowej to aż tak długi czas ponownego dojrzewania nie będzie konieczny.

Dzięki i Pozdrawiam
daveron
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 80
Dołączył(a): Wt 19 maja, 2015 16:07

Re: Krewetki w akwarium padaja

Postprzez Inc0gnit0 » So 19 gru, 2015 18:36

Moze problem nie jest w akwarium ale po za nim czy masz w tym pomieszczeniu elektryczny odswierzacz powietrza , palisz kadzidełka lub świece zapachowe lub jakis inne tego typu wynalazki do aromaterapi ? Czasem żeby krewetki odwaliły telson wystarczy ze twoja lepsza połowa sie popsika dezodorantem w pokoju z akwarium.
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Krewetki w akwarium padaja

Postprzez zwertex » N 20 gru, 2015 20:16

Opiszę wam co mnie się przydarzyło w przygodzie akwarystycznej każdy z was kupuje podłoże z niby wam znanych źródeł ja też tak myślałem wziąłem podłoże z dobrego źródła {tak myśłałem} przez 3 miesiące walka trwała (bez owocnie) a potem się poddałem gdy to zrozumiałem nie miałem już ochoty na nic.Zmień podłoże !!!
zwertex
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 24
Dołączył(a): Cz 17 wrz, 2015 12:15

Re: Krewetki w akwarium padaja

Postprzez daveron » N 20 gru, 2015 23:13

Hej,

W pokoju nic nie jest pryskane. Żadnych kadzidełek, dezodorantów - pierwszy mój zbiornik w którym trzymam hybrydy i taiwany jest w tym samym pomieszczeniu i tam wszystko gra.
Także czynniki zewnętrzne odpadają.

Pozdrawiam
daveron
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 80
Dołączył(a): Wt 19 maja, 2015 16:07

Poprzednia strona

Powrót do SZPITAL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości