Moja kolej! ;)

Moderator: =Fresz=

Moja kolej! ;)

Postprzez AbstractPL » Pt 08 lut, 2019 21:49

No i moje Caridiny multidentaty całkowicie pokrzyżowały mi plany ;D Miało być ekstra paludarium ale przez amano, które nabyłem jeszcze przed red cherry odsunie się w czasie pewnie z 2 miesiące (mam nadzieje);D


Dziś po powrocie z pracy zauważyłem nowiutkie jajeczka u jednej z 2 samic. Czekałem na to odkąd miały 2 cm :D Przeczytałem o ich rozmnażaniu pół internetu i dlatego pewnie polegnę już po 3 czy 5 dniach ;D

Edit: Podczas pisania zauważyłem, że 2 krewetka tez kopuluje więc sprawdzę być może 2 sposoby rozmnażania jeśli chodzi o zasalanie (przez 3 dni i od razu larwy do słonej wody).


Na razie mam tylko z grubsza obmyślony plan.
Do poniedziałku kupić sól, salimetr, skombinować akwarium, napowietrzacz i jeszcze jedną kostkę lipową. Przygotować akwarium i zdobyć pokarm dla larw.

I tutaj nasuwa mi się kilka pytań:
1. Zamiast drożdży planuje użyć fitoplanktonu. Na allegro znalazłem 1,5 litrową butelkę "zielonej wody". Jak to się w ogóle dawkuje? Kilka kropel dziennie? Czy można tym karmić larwy cały czas czy lepszym pomysłem będzie zmiana pokarmu na inny kiedy larwy podrosną?
2. Salimetr wystarczy taki? https://allegro.pl/oferta/salimetr-z-termometrem-do-pomiaru-zasolenia-7057159842
3. Kiedy przygotować wodę zasoloną? Tzn wyczytałem tutaj, że sól morska rozpuszcza się dość długo.

Tak dużo pytań, a tak mało odpowiedzi :D

To, start!
8.02.2019 Pojawienie się jajek u samicy, postanowiłem przestać dozować CO2 i nawozy. Może to jakoś uchroni jajka?
Avatar użytkownika
AbstractPL
Potencjalny Maniak
 
Posty: 8
Dołączył(a): Wt 05 lut, 2019 09:54
Lokalizacja: Myślenice

Re: Moja kolej! ;)

Postprzez =Fresz= » So 09 lut, 2019 13:09

AbstractPL napisał(a):No i moje Caridiny multidentaty całkowicie pokrzyżowały mi plany ;D Miało być ekstra paludarium ale przez amano, które nabyłem jeszcze przed red cherry odsunie się w czasie pewnie z 2 miesiące (mam nadzieje);D


Dziś po powrocie z pracy zauważyłem nowiutkie jajeczka u jednej z 2 samic. Czekałem na to odkąd miały 2 cm :D Przeczytałem o ich rozmnażaniu pół internetu i dlatego pewnie polegnę już po 3 czy 5 dniach ;D

Edit: Podczas pisania zauważyłem, że 2 krewetka tez kopuluje więc sprawdzę być może 2 sposoby rozmnażania jeśli chodzi o zasalanie (przez 3 dni i od razu larwy do słonej wody).


Na razie mam tylko z grubsza obmyślony plan.
Do poniedziałku kupić sól, salimetr, skombinować akwarium, napowietrzacz i jeszcze jedną kostkę lipową. Przygotować akwarium i zdobyć pokarm dla larw.

I tutaj nasuwa mi się kilka pytań:
1. Zamiast drożdży planuje użyć fitoplanktonu. Na allegro znalazłem 1,5 litrową butelkę "zielonej wody". Jak to się w ogóle dawkuje? Kilka kropel dziennie? Czy można tym karmić larwy cały czas czy lepszym pomysłem będzie zmiana pokarmu na inny kiedy larwy podrosną?
2. Salimetr wystarczy taki? https://allegro.pl/oferta/salimetr-z-termometrem-do-pomiaru-zasolenia-7057159842
3. Kiedy przygotować wodę zasoloną? Tzn wyczytałem tutaj, że sól morska rozpuszcza się dość długo.

Tak dużo pytań, a tak mało odpowiedzi :D

To, start!
8.02.2019 Pojawienie się jajek u samicy, postanowiłem przestać dozować CO2 i nawozy. Może to jakoś uchroni jajka?


1. Fitoplankton też jest "słony" to tak jakby cuś. A jeżeli sprawdzone dla larw są drożdże to ja bym nie kombinował.

2. Do takich celów wystarczy jakiś najtańszy ale z takim trzeba uważnie bo potrafi trochę przekłamywać nawet o 3 stopnie. Najlepszy byłby oczywiście refraktometr.

3. To zależy jaka sól bo ja mam red sea i ona rozpuszcza się po 5min, a do pełnego ustabilizowania parametrów głównie ph potrzeba 4 godzin.


Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Moja kolej! ;)

Postprzez AbstractPL » So 09 lut, 2019 13:57

Myślałem o refraktometrze ale cena trochę odstrasza. Gdybym miał się tym zająć czysto handlowo to na pewno bym kupił ale na pierwszy raz sobie odpuszczę.
Co do planktonu to wiem, sprzedający gwarantuje zasolenie na poziomie 1,029 - 1, 031 więc ogólnie zasolenie zbiornika się nie zmieni.

Drożdże piekarskie takie w kostce, co nie? Bo te z torebki suche się podobno nie nadają.
Avatar użytkownika
AbstractPL
Potencjalny Maniak
 
Posty: 8
Dołączył(a): Wt 05 lut, 2019 09:54
Lokalizacja: Myślenice


Powrót do ROZMNAŻANIE KREWETEK W WODZIE MORSKIEJ

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron