Ekspresowy restart???? Na jakim podłożu??

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Ekspresowy restart???? Na jakim podłożu??

Postprzez wilczek » Pn 11 lut, 2019 07:53

Hej chcę zrestartować baniak na podłożu H.E.L.P nie zatrybiło po 4 miesiącach crystale nie jajczą mimo dobrych parametrów ph od 6.2 do max 6.5 gh, kh 0-1 przewodność 270 do 310 microzimensów. Chcę przeprowadzić ekspresowy restart ( nie mam gdzie trzymać krewetek ) to znaczy po wsypaniu nowego podłoża i dodaniu bakterii baniak zaleję wodą RO na jakieś 8 godzin potem zrobię 50% podmiany ze startej dojrzałej wody plus dojrzały filtr zmineralizuje wodę do 250 microzimensów i gdzieś po 24 godzinach wpuszczę krewety z wiaderka do baniaka. Podobno do ekspresowych restartów nadaje się podłoże Shirakura Red Bee Sand RBS?? A może nada się Benibachi ? A może Environment ? A może BWS ??? Doradźcie na którym podłożu zrobić ten restart i czy dobrze to zaplanowałem????
wilczek
Potencjalny Maniak
 
Posty: 17
Dołączył(a): Wt 15 sty, 2019 10:36

Re: Ekspresowy restart???? Na jakim podłożu??

Postprzez =Fresz= » Pn 11 lut, 2019 10:18

Trochę za dużo wymagasz od krewetek :P daj im się oswoić z nową rzeczywistością i poczekaj do wiosny-lata kiedy będą wyższe temperatury i natura zrobi swoje heh
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Ekspresowy restart???? Na jakim podłożu??

Postprzez wilczek » Pn 11 lut, 2019 12:12

Czy w ten sposób który opisałem można zrobić ekspresowy restart ??
wilczek
Potencjalny Maniak
 
Posty: 17
Dołączył(a): Wt 15 sty, 2019 10:36

Re: Ekspresowy restart???? Na jakim podłożu??

Postprzez Pawel M » Pn 11 lut, 2019 12:57

krewety z natury słabo się mnożą zimą - na wiosnę w dyńkach im zadzwoni i wtedy będziesz wiedział czy aby na pewno to wina podłoża
Avatar użytkownika
Pawel M
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 379
Dołączył(a): Wt 21 lut, 2017 00:37
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Ekspresowy restart???? Na jakim podłożu??

Postprzez Mateusz10251986 » Pn 11 lut, 2019 20:14

Jak koledzy radzil bym zaczekac ale jak sie upierasz to radzil bym cala wode z aktualnego baniaka zalac nowe podloze bakterie w nowe podloze i powinno obejsc sie bez strat :)
Avatar użytkownika
Mateusz10251986
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 227
Dołączył(a): N 16 gru, 2018 15:50
Lokalizacja: Lubań

Re: Ekspresowy restart???? Na jakim podłożu??

Postprzez wilczek » Wt 12 lut, 2019 07:14

Ok rozumiem jeżeli się zdecyduje to przeleje całą wodę dojrzałą ze starego baniaka. Doradźcie mi moi drodzy na jakim podłożu zrobić ten ekspresowy restart ????????
wilczek
Potencjalny Maniak
 
Posty: 17
Dołączył(a): Wt 15 sty, 2019 10:36

Re: Ekspresowy restart???? Na jakim podłożu??

Postprzez =Fresz= » Wt 12 lut, 2019 10:18

Aleś uparty :P ja bym zrobił na sprawdzonym Benibachi Normal.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Ekspresowy restart???? Na jakim podłożu??

Postprzez Mateusz10251986 » Wt 12 lut, 2019 11:41

=Fresz= napisał(a):Aleś uparty :P ja bym zrobił na sprawdzonym Benibachi Normal.

Ja tak samo beni normal jak juz tak sie upierasz :)
Avatar użytkownika
Mateusz10251986
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 227
Dołączył(a): N 16 gru, 2018 15:50
Lokalizacja: Lubań

Re: Ekspresowy restart???? Na jakim podłożu??

Postprzez Jolka4655 » Wt 12 lut, 2019 14:30

A ja dodam swoje trzy grosze ]:> jak się człowiek spieszy to się diabeł cieszy 8-)
Avatar użytkownika
Jolka4655
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 89
Dołączył(a): Cz 05 sty, 2017 15:25
Lokalizacja: Dębica

Re: Ekspresowy restart???? Na jakim podłożu??

Postprzez =Fresz= » Wt 12 lut, 2019 14:33

Jolka4655 napisał(a):A ja dodam swoje trzy grosze ]:> jak się człowiek spieszy to się diabeł cieszy 8-)


Tak jest Jolka :mrgreen: może kolega ma gruby portfel i jest mu wszystko jedno heh
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Ekspresowy restart???? Na jakim podłożu??

Postprzez wilczek » Wt 12 lut, 2019 14:50

Macie rację jestem uparty...... fajnie że mi pomogliście i dajecie cenne rady czyli jeżeli już to na benibachi zrobię restarcik. A co sądzicie o tym podłożu sirakura red be sand, jak je oceniacie a może ma ktoś zbiornik na tym podłożu???
wilczek
Potencjalny Maniak
 
Posty: 17
Dołączył(a): Wt 15 sty, 2019 10:36

Re: Ekspresowy restart???? Na jakim podłożu??

Postprzez Vimes27 » Wt 12 lut, 2019 15:48

wilczek napisał(a): A co sądzicie o tym podłożu sirakura red be sand, jak je oceniacie a może ma ktoś zbiornik na tym podłożu???
Nigdy tego nie miałem - ale o ile dobrze pamiętam Szopen nagrywał filmik z szybkiego startu na tym podłożu - i jak mi się wydaje - później z totalnej na nim porażki po szybkim starcie.
Twierdzisz, że zbiornik nie zatrybił bo nie masz maluchów ani jajek - Napisz coś więcej. 4 miesiące to długo i nie długo... Jeśli wpuszczane robale były bardzo młode to może dopiero dojrzewają - niby dojrzałość płciowa to ok 4 miesiące - ale zarówno na dojrzewanie płciowe jak i czas noszenia jajek wpływ ma temperatura wody
Pytanie 1. Wiek i wielkość robali
Pytanie 2. temperatura (jeśli masz 18-19 stopni C - to szanse na zajajeczenie są minimalne)
Pytanie 3. Ile tych robaków jest (masz pewność, że dwie płcie?)
Pytanie 4. Czy są nagłe niewyjaśnione zgony
Pytanie 5. Może masz problem twardością albo z ph (można rozwiązać -nawet jeśli jest w granicach można z nim zjechać z reguły skutkuje to większą chęcią do rozmnażania)

Ogólnie jest kilka spraw, które bym zbadał za nim robiłbym szybki restart.
Mój ostatni eksperyment w jednym z akwa - torf w woreczku w strumień z filtra + Temp do 22 stopni półtora tygodnia i widać samice z jajami
Vimes27
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 69
Dołączył(a): Cz 06 wrz, 2018 14:20

Re: Ekspresowy restart???? Na jakim podłożu??

Postprzez wilczek » Wt 12 lut, 2019 18:12

Parametry mam takie
Ph 6.2 max 6.5
Gh 6
Kh 0-1
Przewodność 320 microzimensów
Temp. 25 stopni
Krewetek jest 20 sztuk spore sztuki myślę że dojrzałe kilka razy tańczył ale jajek nie ma. Raz samica z jajkami zdechla i raz świeżo po wylince samce jedna zamęczyly na moich oczach wręcz ja zjadły żywcem.
Poza tym incydentów żadnych nie było. Wycinki są bezproblemowe. A co do tego czy są samice myśle że na 20 sztuk kilka chyba jest. Co mogę zmienić żeby zakończyły.

Co do restart na szybko na benibachi norma obawiam się zbyt niskiego ph nieduży piszą że potrafi być poniżej 5 nawet ph 4,8 potrafi być po zadaniu czy krewetki to wytrzymają????
wilczek
Potencjalny Maniak
 
Posty: 17
Dołączył(a): Wt 15 sty, 2019 10:36

Re: Ekspresowy restart???? Na jakim podłożu??

Postprzez Mateusz10251986 » Wt 12 lut, 2019 18:18

Ja mam beni normal ph mialem 5-5.2 teraz po zmianie na wieksze akwa mam na beni 5.5 i jest wszystko ok.
Avatar użytkownika
Mateusz10251986
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 227
Dołączył(a): N 16 gru, 2018 15:50
Lokalizacja: Lubań

Re: Ekspresowy restart???? Na jakim podłożu??

Postprzez wilczek » Wt 12 lut, 2019 18:36

Czyli jeżeli uparł bym się na ten ekspresowy restart z dojrzałą wodą i dojrzałym filtrem krewetki powinny przeżyć.
Ciekawi mnie opinia na temat sirakury red be Sand Szopen pokazywał film o ekspresowym restarcie i chwalił to podłoże tylko nie wiadomo jak później się zachowywali kolega wyżej pisze że mu nie zatrybiło.

Wniosek taki że jak będę restartowal na szybko to nie kombinować tylko dać bani normal i nad tą sirakurą się nie zastanawiać z tego co piszecie.


Na razie obserwuje i zobaczymy może coś się ruszy.
wilczek
Potencjalny Maniak
 
Posty: 17
Dołączył(a): Wt 15 sty, 2019 10:36

Następna strona

Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości