Hodowanie krewetek jadalnych?

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Re: Hodowanie krewetek jadalnych?

Postprzez Mr.Kreweta » Śr 03 kwi, 2019 14:46

Krewetkarz2 napisał(a):Dzięki! Zdecydowanie karłowate - chyba też prościej od nich zacząć hodowlę.

Caridin to będzie chyba dobry trop.

Słyszałem jeszcze o takim czymś jak "Krewetki bałtyckie" (wśród tych karłowatych).

Czy ktoś jest w stanie zidentyfikować jaki gatunek mogą chodować sobie chińczycy? ;)



Te krewetki bałtyckie to raczej też słonowodne, i te nasze, i te nowe co tam się zalęgły..
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Hodowanie krewetek jadalnych?

Postprzez Mr.Kreweta » Śr 03 kwi, 2019 14:53

Pawel M napisał(a):karłowate 3 cm do jedzenia ??
czegoś tu nie rozumiem :-?

No czego tu nie rozumieć, karłowate czy nie, na patelnie i tyle") W innych krajach smażą korniki, szarańcz, inne pasikoniki... Poza tym są osoby które sporo zapłacą za ekstrawagancki posiłek, dla samego lansu, biedny milioner zamówi opiekane Red Cherry, miliarder weżmie zapiekane Galaxy, bo go stać")
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Hodowanie krewetek jadalnych?

Postprzez SUHY » Pt 05 kwi, 2019 12:15

Krewetkarz2 napisał(a):Jestem trochę przyzwyczajony że w każdej nowej dziedzinie ludzie lubią pisać "niemożliwe" i "a na co to po co?" "panie, miliony to kosztuje" "nie miliony, miliardy!" ;)

Nie ignorując kosztów (finansowych i pracy - nie mówiłem że chcę akwarium za 5zł i żeby nic przy nim nie robić), chciałem zaznaczyć że podesłany gatunek jest z typu znacznie większych niż te o które mi chodziło / kupuję w sklepie. A więc i warunki na pewno inne, takie olbrzymy hoduje się inaczej i cena w sklepie czy żywej też jest 10-100 razy większa.

Dobra uwaga o słonowodności, zastanawiam się czy dotyczy wszystkich odmian jadalnych?

Nadal mam masę pytań i również chciałbym znaleźć gatunki których szukam (te używane spożywczo, małe czy może nawet "tycie" krewetki, hodowane często masowo w Azji południowo-wschodniej).

Wolę spróbować z ciekawym (w moim subiektywnym odczuciu) pomysłem i się przekonać (może wyjść w obie strony), niż porzucać każdą ideę bo "dużo pracy będzie".

Krewetki lubię (kulinarnie), wiem że sklepowe sa faszerowane obecnie antybiotykami, akwarystyką kiedyś się zajmowałem (choć to oczywiście zupełnie co innego z rybkami) i mimo wkładanej w nią pracy dawała też radość / odmianę. I dlatego potrzebuję Waszej pomocy, szczególnie na starcie gdy jeszcze nie poruszam się dobrze w temacie :)

Jeszcze raz dzięki za dotychczasowe i (mam nadzieję) dalsze rady.


Wszystko jest możliwe , tylko często nie do zrobienia w "domowych warunkach " .

Tu masz film z hodowli , zapytaj co i jak . Bo na tym forum są ludzie co hodują krewetki ozdobne a nie do jedzenia i niby skąd mamy mieć wiedzę w temacie o który pytasz .

https://youtu.be/kOt1LnzL-uk
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Hodowanie krewetek jadalnych?

Postprzez Krewetkarz2 » Wt 09 kwi, 2019 00:02

Bardzo dziękuję!

Filmik też super i szukam teraz dalszych materiałów po angielsku (czasem łatwiej znaleźć odnośnie hodowli pod konsumpcję).

Pytanie - czy w Polsce da się gdzieś kupić krewetki białe, jak Litopenaeus vannamei?
W sklepach zoologicznych królują Cherry shrimp'sy.
Krewetkarz2
Potencjalny Maniak
 
Posty: 5
Dołączył(a): Wt 02 kwi, 2019 15:29

Re: Hodowanie krewetek jadalnych?

Postprzez =Fresz= » Wt 09 kwi, 2019 12:06

Nie w Polsce raczej na 99% nie kupisz takich i innych krewetek jadalnych w postaci żywej :mrgreen:
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Hodowanie krewetek jadalnych?

Postprzez Tasior » Wt 09 kwi, 2019 13:33

Swoją drogą zobaczcie jakie w tych basenach jest potężne natlenianie wody....
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów

Re: Hodowanie krewetek jadalnych?

Postprzez Mr.Kreweta » Wt 09 kwi, 2019 18:04

Duże zagęszczenie krewet, temp. pewnie też nie najniższa, to i mieszają..")
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Poprzednia strona

Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości