Parametry wody przewodność i GH proszę o rade.

Moderator: =Fresz=

Parametry wody przewodność i GH proszę o rade.

Postprzez wilczek_ » Śr 17 kwi, 2019 06:44

Witam.
Zbiornik po restarcie, parametry stabilne gh-5 kh-0 ph-5,5 przewodność w microzimensach w bańce 320 bańka zalana na benibachi normal.Obsada to mchy i crystal red sss i troszkę miksa różnych gradacji. Wodę do podmian robię na salty plus mineral + z azzo i vita plus z azzo, czasem dodaje fulvo uzyskana woda ma gh5 KH0 przewodność w microzimensach 220. Co może być przyczyną że w zbiorniku przewodnośći jest 320 stabilne bez większych wachań? Może ceramika aquaela i zeolit w mojej kaskadzie powodują , mam taką przewodność? I ostatnie pytanie czy takie parametry są prawidłowe czy coś zmieniać??? Dodam że ostatnio kupiłem krewetki i woda w jakiej dotarły miała gh6 przewodność 250 microzimensów. Poratujcie początkującego kreweciarza :-) .
wilczek_
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 285
Dołączył(a): Wt 05 mar, 2019 08:12

Re: Parametry wody przewodność i GH proszę o rade.

Postprzez jacek_lu » Śr 17 kwi, 2019 09:53

przewodność rośnie bo przecież karmisz a krewety oddają do wody. żadnych cudów tu nie ma.
Po to robisz podmiany aby zbijać. Brak podmian skutkuje ciągłym wzrostem parametrów.
Nic nie kombinuj, rób te podmiany tak jak robisz. Raz na tydzień czy dwa, ale rób systematycznie.

Ja u siebie przewodność staram się utrzymywać nawet w niektórych zbiornikach DO 360 i dopiero robię podmianę, mam też bańki w których trzymam 300.

PS: możesz dać też fote zbiornika i opisać go dokładniej.
Avatar użytkownika
jacek_lu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 137
Dołączył(a): Pt 25 wrz, 2015 08:07
Lokalizacja: Ostrołęka/Warszawa

Re: Parametry wody przewodność i GH proszę o rade.

Postprzez wilczek_ » Śr 17 kwi, 2019 10:00

A w jaki sposób mógłbym zmniejszyć przewodność np. do 280 mikrozimensów oczywiście gh-5 oczywiście żeby było?? AAA jeszcze jedno jak dolewam odparowaną wode do dolewam też zrobioną na 220 mikrozimensów dobrze robię???? Bo słysze że niektórzy dolewają czyste RO???
Ta ceramika z filtra i zeolit mogą mieć wpływ na przewodność pewnie też??? czy raczej nie??
wilczek_
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 285
Dołączył(a): Wt 05 mar, 2019 08:12

Re: Parametry wody przewodność i GH proszę o rade.

Postprzez jacek_lu » Śr 17 kwi, 2019 10:15

Dolewki robimy czystą RO, bo tylko czysta odparowuje, być może to jest przyczyną że lejesz zmineralizowaną i jest kumulacja.

Ceramika raczej nie powinna, zeolit to nie wiem, nie używałem.

Zbić przewodność możesz częstszymi podmianami (2-3l dwa razy w tyg)
Avatar użytkownika
jacek_lu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 137
Dołączył(a): Pt 25 wrz, 2015 08:07
Lokalizacja: Ostrołęka/Warszawa

Re: Parametry wody przewodność i GH proszę o rade.

Postprzez wilczek_ » Śr 17 kwi, 2019 10:46

Ok to teraz pytanie jeżeli w teń bańce mam 20 litrów odjąć podłoże będzie z 17 litrów woda paruje bo akwa jest odkryte tygodniowo paruje mi z 2.5 litra zawsze dolewałem zrobioną wode to mam teraz dolać 2.5 litra czystego ro??? to ja w sumie musiał bym dolewać co tydzień tylko czyste ro??? bo kiedy niby miałbym robić jeszcze podmianę ze zrobionej wody?? dwa razy w tygodniu nie będę robił raz dolewki 2.5l RO odparowanej a za kilka dni podmianę zrobioną wodą??? jak to rozwiązać??????
wilczek_
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 285
Dołączył(a): Wt 05 mar, 2019 08:12

Re: Parametry wody przewodność i GH proszę o rade.

Postprzez jacek_lu » Śr 17 kwi, 2019 11:14

ja robię podmiany co tydzień albo co 10 dni. tak mi pasuje.
Jak robię co tydzień i jest to sobota/niedziela, to dolewam w środę/czwartek 1l i podmieniam w sobote/niedzielę.

Normalne jest że po tygodniu nie dolejesz 2.5l czystego RO żeby na kolejny dzień zrobić podmianę. Logiki trochę.
Avatar użytkownika
jacek_lu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 137
Dołączył(a): Pt 25 wrz, 2015 08:07
Lokalizacja: Ostrołęka/Warszawa

Re: Parametry wody przewodność i GH proszę o rade.

Postprzez wilczek_ » Śr 17 kwi, 2019 11:26

Ok zaczynam łapać co robiłem źle ,że mimo podmian wodą 220 microzimensów przewodność cały czas była na poziomie 320. Zacznę też tak robić że w środę dam z litr RO to co odparuje a w sobotę będę robił podmianę ze zrobionej wody na 220 microzimensów. Wszystko dobrze ale czy nie zabuże sobie twardości aktualnie gh 5 dolewając RO nie spadnie mi twardość??
wilczek_
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 285
Dołączył(a): Wt 05 mar, 2019 08:12

Re: Parametry wody przewodność i GH proszę o rade.

Postprzez jacek_lu » Śr 17 kwi, 2019 11:43

dolewasz odparowaną, uzupełniasz braki, więc nic nie zaburzysz.

skoro na tydzień odparuje Ci 2,5l - tak twierdzisz, to w połowie się spotykając będzie to 1l z kawałkiem, dolewaj 1l i będzie dobrze.
Avatar użytkownika
jacek_lu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 137
Dołączył(a): Pt 25 wrz, 2015 08:07
Lokalizacja: Ostrołęka/Warszawa

Re: Parametry wody przewodność i GH proszę o rade.

Postprzez wilczek_ » Śr 17 kwi, 2019 11:53

Słucham doświadczonych więc będę lał w połowie tygodnia litr RO a w sobotę standardowa podmiana. Liczę że przez ten litr RO nie zrobi się mi gh 4 ????????? ;-)
wilczek_
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 285
Dołączył(a): Wt 05 mar, 2019 08:12

Re: Parametry wody przewodność i GH proszę o rade.

Postprzez jacek_lu » Śr 17 kwi, 2019 11:58

nie zrobi, o ile odparuje chociaż ten 1l.
Avatar użytkownika
jacek_lu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 137
Dołączył(a): Pt 25 wrz, 2015 08:07
Lokalizacja: Ostrołęka/Warszawa

Re: Parametry wody przewodność i GH proszę o rade.

Postprzez wilczek_ » Śr 17 kwi, 2019 13:11

Zdam relacje jak mi idzie, dziękuje za pomoc i za cenne rady i za wyjaśnienie moich wątpliwości pozdrawiam.
wilczek_
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 285
Dołączył(a): Wt 05 mar, 2019 08:12

Re: Parametry wody przewodność i GH proszę o rade.

Postprzez wilczek_ » Pt 13 wrz, 2019 09:31

Zdaję relacje od czerwca sypnęło młodymi przez moje błędy zostało mi 12 szt dorosłych ale widzę że samice które maja w granicach roku i jak nosiły jajka już kilka razy zdychają. Te zdychające ( co jakiś czas jedna z dorosłych padnie ) mają koło roku czy to normalne????? Z tych 12 szt dorosłych od czerwca do dziś czyli przez jakieś trzy miesiące te co jestem wstanie policzyć ( pisze o młodych) jest gdzieś między 50 a 60 szt :-)
wilczek_
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 285
Dołączył(a): Wt 05 mar, 2019 08:12

Re: Parametry wody przewodność i GH proszę o rade.

Postprzez =Fresz= » Pt 13 wrz, 2019 12:33

Wszędzie na forum o tym będziesz pisać?hehe

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Parametry wody przewodność i GH proszę o rade.

Postprzez wilczek_ » So 14 wrz, 2019 07:14

Tak hehehehe bo to przecież duży sukces nie mając nigdy krewetek na pierwszy rzut wziąłem crystale PRL SSS i w sumie po pół rok są młode ale to zasługa tego wspaniałego forum od was dowiedziałem się wielu cennych rzeczy :-).
wilczek_
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 285
Dołączył(a): Wt 05 mar, 2019 08:12

Re: Parametry wody przewodność i GH proszę o rade.

Postprzez Mr.Kreweta » So 14 wrz, 2019 07:37

Młode krewetki, to zawsze cieszy, a za pierwszym razem to już szok") Ja rozumiem to "jaranie" się")p
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Następna strona

Powrót do CHEMIA WODY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości