Akwarium pod Amano + Sakura Red

Moderator: =Fresz=

Akwarium pod Amano + Sakura Red

Postprzez Penti » N 05 maja, 2019 17:53

Witam ponownie po dłuższej przerwie. Na początek opiszę co już mam:

Obrazek

Akwarium 13 litrów
Pat Mini z dużą gąbką
AquaEl Laddy Tube 6W
Grzałka
Podłoże JBL Manado
Woda do podmian z akwarium ogólnego gdzie nawożę solami i podaje CO2
Parametry akwarium ogólnego: PH 6,8 / GH 7 / KH 4 / NO3 10 / PO4 1 / K 15 / Ca 25 / Mg 15 / Fe 0,1
Obsada: Krewetki Amano + Narybek Molinezji
Rośliny mix z przycinki

Posiadam również: zapas około 5l podłoża JBL Manado, Filtr RO, Miernik TDS, Mineralizatorem Planta Activ od AquaMineral (raczej się nie nada do krewetek)

Plany:
Na pewno nie chcę wykorzystywać do podmiany wody z akwarium ogólnego ze względu na nawozy.
Z akwarium chce wyeksmitować Molinezje i wprowadzić Sakura Red oraz małe Amano.
Przykleić tło oraz wymienić gąbkę w filtrze na drobniejszą.

Pytania:
Czy akwarium 13 litrów nie będzie za małe?? Max mogę dać 22 litry robione na zamówienie. Ogranicza mnie szerokość 17 cm.
Czy podłoże JBL Manado sprawdzi się przy krewetkach Amano (cardina) i Sakurach (Neocardina), Czy lepiej doinwestować około 50 zł w podłoże aktywne??
Czym mineralizować wodę RO i do jakich parametrów dążyć aby Neocardiny jak i Cardiny były zadowolone??
Czy dodawać jakieś bakterie itp.

Wiem że Krewetki Amano i Sakura Red mają dużą tolerancje jeżeli chodzi o parametry, ponieważ przewijają się przez moje akwaria od kilku lat. Nie mniej, chce im stworzyć osobne akwarium w którym będę miał spokój i odpowiednie warunki do rozmarzania i dorastania, zanim trafią do zbiornika ogólnego.

Za wszystkie sugestie z góry dziękuje. Jak znajdę chwile i dopracuje proces rozmnażania Amano, chętnie go opisze w odpowiednim dziale.

Poniżej foto akwarium ogólnego oraz kotnika dla Amano

Obrazek
Obrazek

300l Roślinne / 126l Sump / DIY 117W / JBL Manado / RO + PlantaActiv / Sole
13l Krewetkarium / Pat Mini / AquaEl 6W / JBM Manado / Woda z Ogólnego / Brak nawozów
8l Kotnik Amano / Kostka nap./ Led 3,5W / Brak podłoźa / Solanka / Fitoplankton
Avatar użytkownika
Penti
Potencjalny Maniak
 
Posty: 6
Dołączył(a): Wt 12 maja, 2015 16:36

Re: Akwarium pod Amano + Sakura Red

Postprzez kaboom » Pt 05 lip, 2019 10:59

Jak masz możliwość zrobienia większego akwarium to nawet się nie zastanawiaj, będzie łatwiej utrzymać równowagę biologiczną w zbiorniku. Gdybyś jeszcze zamiast filtra wewnętrznego dał albo mały kubełek albo kaskadę to już byłoby idealnie. Jak masz dostęp do wody RO to manado wystarczy, weź daj jakikolwiek mineralizator GH/KH i będzie OK (mogę polecić z własnego doświadczenia Aquaforest Mineral Salt - do roślinniaka też będzie jak znalazł)
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce


Powrót do AKWARIUM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości