Padające bloody mary

Jak dbać o zdrowie naszych podopiecznych

Moderator: =Fresz=

Padające bloody mary

Postprzez PannaKrewetka » Wt 11 cze, 2019 15:28

Znów ja. Nowe akwarium i 9 trupów. 49 litrów. Podłoże neutralne, a w kranie nadal beton- GH 29. Padły mi 9 z 10 i ostał się jeden samiec. Wodę przepuszczam przez... uwaga :-> Dzbanek do filtrowania, bo czekam na filtr RO i jednocześnie jestem przerażona, bo nie mam pojęcia gdzie ja to podepnę w wynajmowanym mieszkaniu z plastikowymi syfonami, ale nie o tym, nie o tym, nie o tym.
Krewetki padały, bo woda zbyt twarda, wylinka nie była możliwa. Udawało mi się zbijać do 23 GH, więc szału nie ma, chociaż przy GH23 wylinka szła od razu. Bloody Mary były piękne, póki nie padły. W akwarium pełno ślimaków (no cóż, przy tak twardej wodzie...) małżoraczków i innych zabawnych mieszkańców- w tym stułbi. Pojęcia nie mam, skąd. Krewetka, która padła wczoraj była mocno odbarwiona i mam wrażenie, że odbarwiła się nagle. A po niej padła kolejna. I kolejna... I kolejna :-( I moje pytanie brzmi: wydawać miliony na krewetki, które mi się nie utrzymają? Nie, to nie jest pytanie, pytanie będzie następne ;-) Jakie krewetki utrzymają mi się na takiej wodzie? Wrócić do Red Cherry, które mnożyły mi się na potęgę dopóki nie stłukłam akwarium? U mojej córki w sumie się trzymają, a podmian o wiele mniej. A one nic sobie z tego nie robią. Chyba będzie restart, czekanie na dojrzenie wody, jak zwykle i kupno jakichś red cherry. No bo co. Mam piękne nowe akwarium (shrimp set duo) i krewetki nie chcą u mnie żyć. :roll:
Jeszcze kilka pytań: czy mogę zostawić mech z tego akwarium? I korzeń? Bo mam korzeń i nie chcę go wyrzucać. Jak o niego zadbać? Wygotować? A mech? Jak go odkazić? Bo miało być tak pięknie, a wyszło jak zwykle. I małżoraczki mi nie przeszkadzają absolutnie, ale stułbie? Skąd?! Możliwe, że z mrożonego pokarmu? Dałam im kilka razy plankton czerwony i w sumie potem pojawiły się stułbie. Nie wiem. Zwariuję.
Jestem doulą i poszłam w krewetki. A co ;)
Avatar użytkownika
PannaKrewetka
Potencjalny Maniak
 
Posty: 12
Dołączył(a): Wt 27 lis, 2018 15:22

Re: Padające bloody mary

Postprzez Aga » Wt 11 cze, 2019 16:22

Co do śmierci krewetek to nie zgadnę gdzie tkwi przyczyna. A filtr RO podłączysz przy pomocy złączki zamiast słuchawki prysznicowej, odpływ wykorzystasz od wanny/brodzika. https://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje/technika/filtracja/jak-podlaczyc-filtr-ro-53620.html
Aga
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 190
Dołączył(a): Śr 17 maja, 2017 16:54

Re: Padające bloody mary

Postprzez Mr.Kreweta » Wt 11 cze, 2019 16:31

Ja nie wiem czy to twarda woda wykończyła te Bloodki, jak piszesz że masz mnóstwo ślimaków, to nie z twardej wody się biorą one, o nie.. (też małżoraczki), tylko z nadmiaru pożywienia, odpadków itp. tego jak jest za dużo, to psuje parametry wody, niszczy biologię i często powoduje infekcje, amoniak, azot, co koniec końców wykańcza krewety.
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Padające bloody mary

Postprzez PannaKrewetka » Wt 11 cze, 2019 16:43

Mr.Kreweta napisał(a):Ja nie wiem czy to twarda woda wykończyła te Bloodki, jak piszesz że masz mnóstwo ślimaków, to nie z twardej wody się biorą one, o nie.. (też małżoraczki), tylko z nadmiaru pożywienia, odpadków itp. tego jak jest za dużo, to psuje parametry wody, niszczy biologię i często powoduje infekcje, amoniak, azot, co koniec końców wykańcza krewety.


Kurde, sama już nie wiem. Nie sypię im żarcia ostatnio wcale. Ślimaki odławiam z rana, jak nie ma jeszcze światła i wywalam. Zobaczymy, czy ten RO coś zmieni.
Jestem doulą i poszłam w krewetki. A co ;)
Avatar użytkownika
PannaKrewetka
Potencjalny Maniak
 
Posty: 12
Dołączył(a): Wt 27 lis, 2018 15:22


Powrót do SZPITAL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron