Przycinanie mchów w strasznie zarośniętym krewetkarium

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Przycinanie mchów w strasznie zarośniętym krewetkarium

Postprzez wilczek_ » Cz 05 wrz, 2019 11:36

Hej mimo początkowych problemów z krewetkami bo jestem początkującym kreweciarzem... chciałem mieć piękne krewetkarium i zacząłem od razu od PRL SSS z trzydziestu zostało 12. Dzięki temu forum utrzymałem te 12 szt. mało tego sypnęło młodymi głowa mała naliczyłem ich chyba z 30 szt. Do rzeczy z tego względu że krewetkarium mocno mi zarosło i jest mnóstwo maluchów mam problem z ogarnięciem mchów. Mianowicie mchy rosną dobrze mam je na łupinach kokosa i na korzeniach problem w tym że porosły ogromne siedzą w nich młode. Myślę żeby nie wyciągać do przycinki kolejnych kawałków drewna obrośniętych mchem ( tak robiłem do tej pory) bo raz że małe siedzą w goszczą a dwa że zbiornik ma 6 miesięcy i mogę narobić syfu wszystko ruszając. Kupiłem nożyce do cięcia roślin długie na 25 cm i myślę żeby nimi poobcinać to co do obcięcia a pęsetą scinki mchów powyciągać z dna????? Czy zrobić to po staremu czyli wyciągać po kolei kawałki drewna z mchami i obcinać je poza akwarium nie ukrywam że ta forma lepiej mi pasuje bo lepiej wszystko przytnę tylko czy młode nie ucierpią jeżeli będą wplątane w mech???? Pomocy???
wilczek_
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 285
Dołączył(a): Wt 05 mar, 2019 08:12

Re: Przycinanie mchów w strasznie zarośniętym krewetkarium

Postprzez pawprz » Śr 11 wrz, 2019 05:55

Ja zawsze taki mech trzymam jeszcze z dwa trzy dni w misce zerkając czy po dnie nie chodzą małe. Niestety są takie spryciule, że kiedyś po tygodniu wysyłałem mech i okazało się że jeszcze w nim były maluchy.
pawprz
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 137
Dołączył(a): Wt 14 mar, 2017 23:34

Re: Przycinanie mchów w strasznie zarośniętym krewetkarium

Postprzez Mr.Kreweta » Śr 11 wrz, 2019 15:57

Ja w takich sytuacjach wyciągam mech, do miski z wodą z akwarium, i po kolei odcinam gałązki, wytrzepuje z młodych, jest to pracochłonne, ale do zrobienia, w przypadku cennych krewet ma sens") Pewnie zawsze jakaś się znajdzie co nie odczepi się od mchu...
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Przycinanie mchów w strasznie zarośniętym krewetkarium

Postprzez wilczek_ » Cz 12 wrz, 2019 08:45

Jestem początkującym w temacie ale udało mi się rozmnożyć crystal red PRL SSS. Mech mam w kubeczkach będę musiał ten mech przejrzeć dokładnie. Sporo bo z 30 krewetek 18 mi zdechło przez moje błędy. Z tych 12 szt. dochowałem się oczywiście to co byłem w stanie policzyć 56 szt. Zapytam krewetki te stare tzn. te które kupiłem maja teraz myślę w granicach 1 roku i samice około 3 razy miały jajka, ale widzę że te roczne po jednej się wykruszają czy red crystal żyją tak krótko czyli tak szacuję u mnie w granicach roku ( dodam że jak je kupowałem miały w granicach 5 do 7 mm)
wilczek_
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 285
Dołączył(a): Wt 05 mar, 2019 08:12

Re: Przycinanie mchów w strasznie zarośniętym krewetkarium

Postprzez Mr.Kreweta » Cz 12 wrz, 2019 14:27

Te roczne co nosiły mogą tak mieć, kreweta musi mieć bardzo dobre warunki żeby dożyła dwóch lat, czy ciut więcej.
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Przycinanie mchów w strasznie zarośniętym krewetkarium

Postprzez wilczek_ » Pt 13 wrz, 2019 09:00

Mr.Kreweta a u Ciebie mniej więcej ile żyją??
wilczek_
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 285
Dołączył(a): Wt 05 mar, 2019 08:12

Re: Przycinanie mchów w strasznie zarośniętym krewetkarium

Postprzez Mr.Kreweta » Pt 13 wrz, 2019 10:40

U mnie średnia nie była za wysoka ostatnimi czasy, z krewetami z pewnej hodowli zwlokłem jakąś zarazę, rok się wracała... leczenie nie zwiększało długości życia robaków") średnio to u mnie ostatnio było max. 15 miesięcy gdzieś..
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Przycinanie mchów w strasznie zarośniętym krewetkarium

Postprzez wilczek_ » So 14 wrz, 2019 07:05

U mnie żadnej zarazy nie ma ale też widzę że 12 miesięcy to max.
wilczek_
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 285
Dołączył(a): Wt 05 mar, 2019 08:12

Re: Przycinanie mchów w strasznie zarośniętym krewetkarium

Postprzez Mr.Kreweta » So 14 wrz, 2019 07:32

Ale jak krewetki przeszły sporo błędów opiekuna to mogą być osłabione, w przyszłości powinno być lepiej, człowiek zawsze się uczy")
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz


Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości