Pojedyńcze zgony co kilka dni pomocy??

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Re: Pojedyńcze zgony co kilka dni pomocy??

Postprzez Pawel M » Cz 26 mar, 2020 12:54

z przykrością napiszę drogi Wilczku że jak czytam Twoje posty to zastanawiam się czy Ty umiesz obsługiwać miernik a co dopiero dobrze go skalibrować
to samo tyczy się testów

NIE BĘDĘ CI DORADZAŁ I NIE RÓB WYCIECZEK W MOJĄ STRONĘ - bo skończyła mi się cierpliwość i nie będę Ci już delikatnie subtelnie odpisywał

jak podbijasz azzo mineral z 210 do 240 przewodność to gratuluję - pewnie lejesz go wiadrem
ja leję kilka kropel tak jak zaleca producent i reszta użytkowników tego forum i skoki przewodności w akwarium 40 litrowym są niezauważalne
dla wyjaśnienia - niezauważalne - znaczy tak małe że nie mają znaczenia dla robaków

wyjaśnienie dla Wilczka bo pewnie nie skuma
ustalam przewodność na 160 PPM lub 240 mS za pomocą srimp mineral gh+ a potem dolewam kilka kropel azzo, dosypuję szczptę werwy extra bileli i bakteri (shrimp nature)

nic nie będę zakładał i nic nie będę dawał - wiem na czym stoję i mam stabilne baniaki bez mieszania i kombinowania
od ponad 3 lat tak szykuję wodę i nic ale to kompletnie nic nie zmieniam - maluchów teraz mam z kilkadziesiąt lub nawet kilka setek w moich baniakach
Avatar użytkownika
Pawel M
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 379
Dołączył(a): Wt 21 lut, 2017 00:37
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Pojedyńcze zgony co kilka dni pomocy??

Postprzez Mr.Kreweta » Cz 26 mar, 2020 15:17

wilczek_ napisał(a):hmmm... załuż bańkę na platinium soli standardowo daj bakterie pod podłoże zalej czystym RO i zobacz czy przewodność nie pójdzie w górę to samo jest z ADA. Zapytam Pawel.M Powiedz mi robie wodę na salty shrimp gh+ zgodnie z instrukcją na 210 ms z tego co piszą na etykiecie Gh powinno być 6 a ja mam 4,5 gh miernik skalibrowany z wymianą baterii dodam jeszcze że test robie JBL co pół stopnia. Może tak zostać czy trochę po0dnieść to Gh????? aa i do tego daje jeszcze azoo mineral + do 240 ms podbijam przewodnośc.



Wilczek, znowu potwierdzasz że nie czytasz ze zrozumieniem, na solach to pisze nie 210 us, tylko 200-250 us, a dlaczego są takie widełki ( przy oryginalnej miarce od producenta), i dlaczego nie kumasz co jest nie tak, to dowiesz się jak poczytasz o miernikach, metodach pomiarów, Us, ppm ach itd. Kiedyś dwa razy próbowałem Cię skierować w różnych wątkach na dobrą drogę, ale nawet nie przeczytałeś z rozpędu...")
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Pojedyńcze zgony co kilka dni pomocy??

Postprzez wilczek_ » Cz 26 mar, 2020 18:15

Ja też wiele razy pytalem o to czy jak robię wodę na 210 ms salty shrimps co daje gh 4.5 potem daje bakterie, fulvo z salty shrimps i dodaję 20 kropli azzo mineral plus co daje 240 ms?? Nikt niczego wiadrami nie leje także Pawelku nie wiem skąd takie stwierdzenia. Zresztą w którymś wątku identyczny sposób robienia wody podaję Fresz. Nie wiem o co ta nerwica i głupie przytyki niby to forum ma łączyć ludzi z podobną pasja jak widać jest różnie. Jak widać Pawełek też na problem z czytaniem że zrozumieniem.......
wilczek_
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 285
Dołączył(a): Wt 05 mar, 2019 08:12

Re: Pojedyńcze zgony co kilka dni pomocy??

Postprzez Mr.Kreweta » Pt 27 mar, 2020 04:49

Wilczek, http://krewetki.org/forum/viewtopic.php?f=18&t=7874" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank to tu Inco podał idealny wzór na bezproblemowe przygotowanie wody.

"... Jeszcze mała praktyczna porada jak prawidłowo mieszać mineralizator w proszku z woda RO na przykładzie najpopularniejszego obecnie mineralizatora czyli Salty gh+ .
Najprościej rozpuszczać Salty gh+ w bańce 20l wówczas dodaje miareczkę Salty gh+( miareczka jest dołączana do każdego fabrycznego opakowania i na początek zalecam nabyć takowe właśnie żeby te miareczkę mieć , potem można dokupić już znacznie taniej "uzupełnienia") i gotowe. Zaleta tej metody w stosunku do stosowanej przez niektórych hodowców koncentratu Salty gh+ w małej ilości wody RO i dodawanie go bezpośrednio do pojemnika czy akwarium( te akurat uważam za nieprawidłowa bo generuje wahania parametrów ) jest taka że zawsze mam rozpuszczony mineralizator tak jak producent zaleca bez konieczności każdorazowego sprawdzania czy już jest tyle ile trzeba czy jeszcze dolać koncentratu co w przypadku rozrabiania soli bezpośrednio w akwarium lub stosowania koncentratu zwłaszcza w nowym akwarium może być trudne bo świeże podłożą aktywne takie jak np: Benibachi ,BWS mocno wyciąga z wody minerały...."

I ja i sporo innych ludzi tak robi, i nie ma problemów żadnych.
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Pojedyńcze zgony co kilka dni pomocy??

Postprzez wilczek_ » Pt 27 mar, 2020 08:15

Bardzo dziękuje dobry człowieku za pomoc.
wilczek_
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 285
Dołączył(a): Wt 05 mar, 2019 08:12

Re: Pojedyńcze zgony co kilka dni pomocy??

Postprzez Mr.Kreweta » Pt 27 mar, 2020 09:07

Napiszę więcej") Ta oryginalna miarka na 20 l. ma pojemność 3 mll, czyli ze strzykawek możesz sobie pociąć miarki na mniejsze ilości wody, np. 1.5 mll/10l itp.
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Pojedyńcze zgony co kilka dni pomocy??

Postprzez wilczek_ » Pt 27 mar, 2020 23:14

Jeszcze raz dziękuję.
wilczek_
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 285
Dołączył(a): Wt 05 mar, 2019 08:12

Re: Pojedyńcze zgony co kilka dni pomocy??

Postprzez Mr.Kreweta » So 28 mar, 2020 07:14

Poradnik Incognita to podesłałem ci daaawno temu, było poczytać")p
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Pojedyńcze zgony co kilka dni pomocy??

Postprzez Vimes27 » Pn 30 mar, 2020 12:51

Co do mineralizacji wody - od dłuższego czasu stosuję SALTY BEE GH+ PREMIUM - z początku miałem niestabilna przewodność - zapewne i parametry - od dłuższego czasu rozpuszczam cztery łyżeczki z dużej paczki w 10 litrowym wiadrze na kilka dni przed podmianą - następnie badam przewodność i odpowiednio dawkuje do kolejnych 10 litrowych wiader - tak żeby wyszło 200 mikrosimensów (to u mnie daje 5Gh) - od tego czasu nie mam problemów z dziwnymi wahaniami przewodności - odnoszę wrażenie że sole niekiedy nie rozpuszczały się całkowicie i stąd nagły wzrost parametrów. Oczywiście moja metoda sprawdza się przy większej ilości baniek (ja mam 15).
Vimes27
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 69
Dołączył(a): Cz 06 wrz, 2018 14:20

Poprzednia strona

Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości