Filtr do akwarium 54l

Moderator: =Fresz=

Filtr do akwarium 54l

Postprzez thomas9474 » Śr 02 gru, 2020 18:37

Witam, posiadam nieużywane akwarium 54l ( trzymałem w nim kiedyś rybki) i planuje je reaktywować i zacząć trzymać w nim krewetki, jako że nie mam w tym żadnego doświadczenia zaczne od neocaridin. Poprzednim razem akwarium filtrował aquael turbo filter 350 i tu pojawia się moje pytanie czy ten filtr nada się do krewetek a jeżeli nie to jaki powinienem zakupić? Interesuje mnie też druga kwestia dotycząca płukania filrta, co jaki czas powinienem płukać gąbke oraz w jaki sposób to robić?
thomas9474
Potencjalny Maniak
 
Posty: 5
Dołączył(a): Śr 02 gru, 2020 18:08

Re: Filtr do akwarium 54l

Postprzez Mr.Kreweta » Cz 03 gru, 2020 19:44

Gąbkę płuka się standardowo jak się zatka, ew. po jakiejś kuracji anty wypławkowej, leczeniu innym, gdy jest w niej sporo gnijących odpadków i zbiornik zarasta krasnorostami czy innymi glonami, zasadniczo jak najrzadziej, zaleca się płukać w wodzie ze zbiornika przy podmianie, aczkolwiek taka mała gąbeczka w tym turbo 350 ( którego ktoś miał w krewetkarium i nie narzekał) jest tak mała, że i tak nie będzie robić za filtr biologiczny tylko mechaniczny, i biologia będzie zależna od podłoża, ze 3-4 cm bym dał jakiegoś, i ew. od tej ceramiki w filtrze.
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Filtr do akwarium 54l

Postprzez thomas9474 » Cz 03 gru, 2020 20:46

Dobra, wielkie dzięki za odpowiedz. A jeszcze co do ceramiki to polecasz coś konkretnego czy nie ma to większego znaczenia co tam wsypie?
thomas9474
Potencjalny Maniak
 
Posty: 5
Dołączył(a): Śr 02 gru, 2020 18:08

Re: Filtr do akwarium 54l

Postprzez Mr.Kreweta » So 05 gru, 2020 08:32

Nie używam ceramiki, gąbki mnie wystarczają. Ale z opowiadań używających, im ceramika tańsza, tym bardziej do wody różne bajery oddaje, o ile Neocaridiny dość sporo zniosą, to u Caridin już łatwo o problemy.
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz


Powrót do FILTRACJA I NAPOWIETRZANIE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości