Kostka pod Blue Tiger Orange Eyes. Pierwsze cardinie.

Podwodne pola dzikiej roślinności i żarłocznych zjadaczy alg ;-)
Nasze domowe ogrody krewetkowe.

Moderator: =Fresz=

Re: Kostka pod Blue Tiger Orange Eyes. Pierwsze cardinie.

Postprzez Peteypee » Wt 11 maja, 2021 22:38

Po paru dniach przewodność z230us poszła na 280us. Nie wiem czy dobrze zrobiłem ale podmienilem 4l na czyste ro żeby przewodność wróciła do 230. Gh 7, pH na chwilę obecną ustabilizowało się na 6,14. Napowietrzanie 24h ze zwężki. Mały rogatek rośnie, moczarka też coś delikatnie startuje.
Za gąbkę filtra włożyłem trochę pociętej gąbki.
Udało mi się tanio kupić tetrę APS 50. Myślę że się przyda.
Zastanawiam się jakie wiatraki zamontować, bo temp już się zrobiła 26°, w dużym baniaku trzyma 24 ale tam jeden wentylator chodzi razem ze światłem. Tutaj chyba będą chodzić 24h.
Peteypee
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 298
Dołączył(a): N 14 lut, 2021 02:34

Re: Kostka pod Blue Tiger Orange Eyes. Pierwsze cardinie.

Postprzez pierre » Śr 12 maja, 2021 09:15

Ja robiąc wodę do podmian mam 220 mikro. W krewetkarium pokazuje mi 250, ale nie dodałbym tam czystej ro bo krewety by powariowały a do podmian nie będę dodawał gh+ bo podbije mi parametry. Nie wiem z czego ta różnica. Zbiornik jeszcze się nie ustabilizował, ale na siłę nie będę go podciagał bo przedobrze. Mam miernik, żeby ułatwić sobie robienie wody do podmian a nie żeby moczyć go w zbiorniku co chwila.
A Ty dolewasz ubytki wody? Bo przy tel temperaturze dosyć musi jej ubywać a dalej już wiadomo
pierre
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 333
Dołączył(a): Śr 16 sty, 2013 14:20

Re: Kostka pod Blue Tiger Orange Eyes. Pierwsze cardinie.

Postprzez Peteypee » Śr 12 maja, 2021 10:09

Na razie krewet nie ma oczywiście. Dolewam czyste ro. Teraz już nie rośnie tak przewodność. Myślę że pierwsze zalanie podloza może. Na razie wolę sprawdzać i przewodność i twardość. W sumie bardziej twardość bo przewodność wiadomo że może być różna. Na razie jest 240. Na moją logikę to różnica powinna robić się nawet z masy roślin, ale to takie moje przemyślenie [emoji846]
Nie wiem czy robić jakąś podmiankę za tydzień dwa czy dopiero przed krewetkami? Na razie dużo nie paruje bo na połowie leży pokrywa więc cześć wraca. Temp też żona zapuściła bo wyotwierala wszystkie okna, zostawiła i poszła. Przy zamkniętych i zasłoniętych nie mam takich temperatur. Wiatraki i tak zapodam. Mam jeszcze jeden patent na tanie chłodzenie na stałe ale muszę pozbierać info i jakiś projekt zrobić żeby temp była na tych 23 stopniach.
Peteypee
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 298
Dołączył(a): N 14 lut, 2021 02:34

Re: Kostka pod Blue Tiger Orange Eyes. Pierwsze cardinie.

Postprzez Peteypee » N 16 maja, 2021 21:07

Dziś trafiło nowe oświetlenie w końcu bo do tej pory wisiała oprawka z żarówka gu10. Ledy 5630 zimne 7000k z dodatkiem 4500k w stosunku 3:1. Nie grzeją się i to jest najważniejsze. Zrobione ze starej lampy sufitowej też ledowej. Miejsce na wiatraki jest[emoji846] w sumie 1,2m taśmy. Skręcone na 11V na zasilaczu, nie mierzone ale obstawiam w okolicach 10W i puki nie zarośnie tafla to wydaje mi się że aż za mocno. Nie wiem czy nie skrócę świecenia o godzinę albo nie przełożę na drugą kostkę gdzie tafla zarośniety i tam ładnie światło dociera do dna.

Obrazek
Obrazek

Reszta jak widać rośnie sobie[emoji846]
Peteypee
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 298
Dołączył(a): N 14 lut, 2021 02:34

Re: Kostka pod Blue Tiger Orange Eyes. Pierwsze cardinie.

Postprzez pierre » Wt 18 maja, 2021 20:28

najwyżej zrobisz sobie jeszcze jedno taki oświetlenie i będzie się fajnie komponowało razem
pierre
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 333
Dołączył(a): Śr 16 sty, 2013 14:20

Re: Kostka pod Blue Tiger Orange Eyes. Pierwsze cardinie.

Postprzez Peteypee » Wt 18 maja, 2021 21:08

@pierre masz na myśli do drugiej kostki? Taki jest plan[emoji16] u zeberek jak mierzyłem robi się bielej bo gu10 jednak przez salwinia i wgłębkę świeci żółto. A na ledach robi się ładnie.

A tym czasem...

Jak się przyjrzeć to majka rośnie pięknie, phoenix coś tam rusza powoli. Galezatki na razie nic, ludwigia ładnie się wybarwia. Blyxa chyba się zaczyna zbierać. Moczarkę już delikatnie podcinalem, druga (chyba argentynska) coś rośnie ale nie tak ostro. Rogatek, dałem dosłownie 3cm gałązkę, poszedł na 3-4x już. Limnobium widzę że też coś po puszczało. Dołożyłem anubiasa na korzeń. [emoji846]

Obrazek
Obrazek
Peteypee
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 298
Dołączył(a): N 14 lut, 2021 02:34

Re: Kostka pod Blue Tiger Orange Eyes. Pierwsze cardinie.

Postprzez Peteypee » So 22 maja, 2021 11:47

Czyby to objaw dojrzewania? Do tej pory stałe 6,14. Dziś spadło deko. Obrazek


Edit:
Dziś chyba pogoda ma wpływ bo w każdym akwarium zaobserwowałem spadek o 0,2-0,3 stopnia. Więcej co2 w powietrzu? Jako ciekawostka tylko [emoji846]
Peteypee
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 298
Dołączył(a): N 14 lut, 2021 02:34

Re: Kostka pod Blue Tiger Orange Eyes. Pierwsze cardinie.

Postprzez Peteypee » Pn 24 maja, 2021 08:13

PH chyba spadło na stałe. Utrzymuje się cały czas 5,78. Kropelkowe pokazują poniżej 6. W sumie nic nie zmieniałem poza tym że anubias doszedł malutki[emoji846]
Zakładam więc że bakterie wzięły się do roboty[emoji846]
Peteypee
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 298
Dołączył(a): N 14 lut, 2021 02:34

Re: Kostka pod Blue Tiger Orange Eyes. Pierwsze cardinie.

Postprzez Peteypee » Pn 24 maja, 2021 23:52

Kto używa aqua art mineral shrimp gh+? Dziś coś średnio mi się udało wodę zrobic[emoji1787]
Pierwszy raz na 230us wyszło mi pięknie gh7. Dziś jak zrobiłem na taką przewodność to wyszło mi gh 9. Myslelm ze może coś nie tak z miernikiem ale RO 15us więc raczej ok. Dopiero jak zrobiłem na 170us to wyszło mi gh 7. Już nawet nie psikam tylko odmierzam strzykawką 3,5ml na 4l. To takie g jest czy ocb? Zawsze wymieszam zanim użyje. A do tego teraz tak z głupia zmierzyłem pH i po mineralizacji wyszło 6,5. Chyba muszę zmienić mineralizator dla spokoju bo coś nie teges.
Peteypee
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 298
Dołączył(a): N 14 lut, 2021 02:34

Re: Kostka pod Blue Tiger Orange Eyes. Pierwsze cardinie.

Postprzez Peteypee » Wt 25 maja, 2021 17:31

PH dziś 6,7-6,8. Woda do podmiany miała pH 6. Czyli zbliżone do tego co było. Kh 0-1. Woda ro miała już 20us bo stała w baniaku kilka dni (świeża ma pH 5,7 i 11-12us)
Nie wiem co jest grane. Nic innego poza podmiana nie robiłem. Podłoże już pada? [emoji1787] Bardzo dziwne. Temp cały czas oscyluje w okolicach 24°. Napowietrzanie włączone non stop delikatnie.
Peteypee
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 298
Dołączył(a): N 14 lut, 2021 02:34

Re: Kostka pod Blue Tiger Orange Eyes. Pierwsze cardinie.

Postprzez pierre » Wt 25 maja, 2021 20:59

Zmienisz mineralizator, jedna wątpliwość Ci odejdzie, poza tym reszta wygląda fajnie. Na kiego grzyba kupiłeś ten PHmetr?
pierre
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 333
Dołączył(a): Śr 16 sty, 2013 14:20

Re: Kostka pod Blue Tiger Orange Eyes. Pierwsze cardinie.

Postprzez Peteypee » Wt 25 maja, 2021 21:24

Jak to po co? Do mierzenia [emoji1787] jak już zacząłem to obserwuję. Z resztą, kropelkami też bym mierzył [emoji16] a tak to dla pewności raz zmierzyłem. Nigdy nie obserwowałem takich parametrów jak lata temu miałem akwa. Teraz mam możliwość więc czemu nie?
Jedyna frajda mi została z obserwacji[emoji16] jakieś wnioski zawsze z tego wyciągnę. Trochę zdziwiony jestem że najpierw deko spadło na 5,7-5,8 a potem wzrosło o stopień. Na razie się utrzymuje. Ciekaw jestem czy spadnie i kiedy ewentualnie. Minęło ponad 2 tygodnie więc może to objaw dojrzewania? Jedyne co mi przychodzi do głowy.
Nie panikuje[emoji1787] gdyby tak to było odbierane.

Zakładam że napowietrzanie wody jak u mnie, czyli delikatnie, nie powoduje drastycznie zużycia podłoża?
Co do mineralizatora to chyba QualDrop gh+ one shrimp zapodam. Pod Tigery podobno deko lepszy niż LC, a przynajmniej z takimi opiniami się spotkałem. QD zaleca do tego jeszcze mineralizator(ten nie zmie iajacy parametrów) i tak się zastanawiam czy taki dwupak wziąć.

Edit:
Chyba coś na rzeczy z dojrzewaniem bo rogatek w dwa dni urósł tyle co przez 2 tygodnie. Tak mi się rzuciło w oczy teraz[emoji16]
Peteypee
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 298
Dołączył(a): N 14 lut, 2021 02:34

Re: Kostka pod Blue Tiger Orange Eyes. Pierwsze cardinie.

Postprzez Peteypee » Cz 27 maja, 2021 18:44

Dziś pH 6.05[emoji16] nie mam testów na no2, nh. Mam tylko na no3 ale nie mierzyłem. Przewodność stabilizuje się na 270us.
W połowie czerwca mam urlop, więc myślę że poczekam do urlopu z zakupem Tigerów. Będzie półtora miesiąca od startu.
Zastanawiam sie czy zwykle BTOE, czy może rusty albo deep blue? Gdzieś czytałem że z blue jest trochę rusty i deep.
Możecie polecić jakiegoś sprzedawcę? Zastanawiam się czy nie kupić 2x10szt z 2 różnych miejsc.

Zagościły puki co yellowki w ilości 6szt, które wykluły się z redek. Żerują, nie chowają się specjalnie jak na 6 szt. Być może zostaną z Tigerami [emoji16] Żona nie da mi się ich pozbyć [emoji1787]
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Peteypee
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 298
Dołączył(a): N 14 lut, 2021 02:34

Re: Kostka pod Blue Tiger Orange Eyes. Pierwsze cardinie.

Postprzez Peteypee » Pt 28 maja, 2021 08:15

Puki co pH szaleje. Wczoraj wieczorem doszło do 5,7. Dziś rano ph5,6. O dziwo yellowki chyba specjalnie nie odczuły tego bo spokojnie sobie żerowały jak zawsze[emoji16]
Peteypee
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 298
Dołączył(a): N 14 lut, 2021 02:34

Re: Kostka pod Blue Tiger Orange Eyes. Pierwsze cardinie.

Postprzez Peteypee » So 29 maja, 2021 19:08

PH dziś 6,4. Na razie od rana się trzyma Bez zmian więc może już będzie stabilnie [emoji846] limnobium się na mnożyło strasznie, microsorium powoli sobie rośnie, wydaje mi się że wolniej niż w 2 kostce na neutralnym.
Moczarka podrosła, Majkę chyba przytnę trochę, mech zaczyna mieć zalążki. Na razie pewnie jeszcze nie będę odmulal dna ale rozumiem że normalnie je odmulić raz na jakiś czas? Czy jak już będą krewety to co podmianę?ObrazekObrazek
Peteypee
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 298
Dołączył(a): N 14 lut, 2021 02:34

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do PREZENTUJEMY KREWETKARIA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron