Kostka pod Blue Tiger Orange Eyes. Pierwsze cardinie.

Podwodne pola dzikiej roślinności i żarłocznych zjadaczy alg ;-)
Nasze domowe ogrody krewetkowe.

Moderator: =Fresz=

Re: Kostka pod Blue Tiger Orange Eyes. Pierwsze cardinie.

Postprzez Mr.Kreweta » So 05 cze, 2021 05:36

Nie no, czerwień, odcienie czerwieni, róż, to normalne, cała paleta odcieni może występować, dlatego się selekcjonuje, ale intensywność odcienia, to już faktycznie geny, biologiem nie jestem, czytam tylko starsze posty tu na forum, tu prawie wszystko jest, tylko trzeba studiować tematy")
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Kostka pod Blue Tiger Orange Eyes. Pierwsze cardinie.

Postprzez pierre » So 05 cze, 2021 09:11

To ze BTOE są ślepe nie jest tak dziwne, bo ludzie nauczyli się selekcjonować wadliwe cechy u zwierząt a ogrom ludzi widzi tylko super zaletę. Tak jest przy chodowli choćby mopsów, czy innych krótkowłosych psów czy kotów, gdzie ich krótkie pyski są dla nich udręka a my myślimy ze mają one tak szczęśliwe pyski. Tak jest przy niebieskookich husky, gdzie ich oczy są o wiele bardziej narażone na przedwczesne choroby. W naturze BTOE miałyby naturalnych wrogów, ciężej byłoby im się sparować i szybko byłyby wyeliminowane, w krewetkariach mamy dla nich sanatoria
pierre
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 333
Dołączył(a): Śr 16 sty, 2013 14:20

Re: Kostka pod Blue Tiger Orange Eyes. Pierwsze cardinie.

Postprzez Peteypee » So 05 cze, 2021 10:45

No tak[emoji846] obaj macie rację.
Całego forum też nie studiowałem to fakt, choć staram się przeglądać tematy. Ale czesto takie info wychodzi w zupełnie niespodziewanym temacie. Postaram się nadrobić [emoji846] bo w końcu trochę czasu będę miał.
Peteypee
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 298
Dołączył(a): N 14 lut, 2021 02:34

Re: Kostka pod Blue Tiger Orange Eyes. Pierwsze cardinie.

Postprzez Mr.Kreweta » So 05 cze, 2021 13:10

To fakt, tu na forum na najciekawsze informacje trafia się przypadkiem, gdy czyta się co innego, dlatego ciekawostki dobrze jest sobie zapisywać, bo później znaleźć to cud, chociaż Freszu to faktycznie ma talent śledczego, i potrafi coś znaleźć...")
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Kostka pod Blue Tiger Orange Eyes. Pierwsze cardinie.

Postprzez Peteypee » Pn 07 cze, 2021 17:12

Część info to mam jeszcze podlinkowane z czasów zanim na forum byłem. Jak coś ciekawego to zrzuty robię też.
Niestety trzeba grzebać [emoji846]

W kostce pH 6,2 nie dodaje już bio pro. Wczoraj podmiankę zrobiłem 7l. Koniec końcem mineralizator zamówiłem z QualDrop i do tego trace one. W tym tygodniu przyjadą do mnie Tigery z 3 miejsc. Mam nadzieję że dobrze zrobiłem tak zamawiając. Zamówiłem po 4 szt więc będzie w sumie 12szt na start. Mało ale myślę że jak się będzie kręcić to wystarczy[emoji846]
Peteypee
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 298
Dołączył(a): N 14 lut, 2021 02:34

Re: Kostka pod Blue Tiger Orange Eyes. Pierwsze cardinie.

Postprzez Pawel M » Wt 08 cze, 2021 10:55

to masz 3x większe szanse że przytargasz z nimi jakiś syf............ chorobę, bakterię ...............
ale zawsze możesz mieć szczęście i nic nie trafić :)

powodzenia :)
Avatar użytkownika
Pawel M
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 379
Dołączył(a): Wt 21 lut, 2017 00:37
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Kostka pod Blue Tiger Orange Eyes. Pierwsze cardinie.

Postprzez Peteypee » Wt 08 cze, 2021 21:49

Nie ma ryzyka nie ma zabawy[emoji16] ja tam mam szczęście czasami to może się uda[emoji16] 4 szt z aledrogo, od człowieka, który ogólnie cieszy się dobra opinią w sieci i na yt. Ale wiadomo zawsze może być wtopa[emoji16]. 4 szt jutro rano będę miał prawie po sąsiedzku bo osiedle obok, pan ma w sumie 3 kostki, wyglądają na zadbane, jutro będę widział na żywo. 4 szt jadą też z hobby hodowli, pani ma z kolei bzika na pkt Tigerów i ma chyba z 5-6 odmian[emoji16]
Zobaczymy. Jestem dobrej myśli. Bardziej martwią mnie wiatraki bo jeszcze nie doszły. Zamówiłem u myfriendów wentylatorki cienkie 1cm żeby ładnie w oświetlenie wpasować. Po ostatnich 2 dniach temperatura poszła na 25°, w dużym mam 24 przy jednym wiatraku, myślę że tutaj dwa dadzą radę[emoji846]

A puki co majka się rozbestwila[emoji846]Obrazek
Peteypee
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 298
Dołączył(a): N 14 lut, 2021 02:34

Re: Kostka pod Blue Tiger Orange Eyes. Pierwsze cardinie.

Postprzez Peteypee » Śr 09 cze, 2021 10:33

Pierwsi lokatorzy docelowi. Odebrałem godzinę temu.
Aklimatyzacja kropelkowa, kropla na sekundę albo i deko wolniej. Pomarańczowe ogony mają. Wiem że to robi różnicę ale już nie pamiętam jaką. Trochę parametry wody w akwa mnie zaskoczyły bo pH 7, gh 12, kh0, 360us. Te mają się nijak do tego co mam w kostce bo gh7, pH 6,1.
A pod spodem aklimatyzację mają sakurki bo dobrałem 10 szt[emoji16] bo ładne były. Tutaj bez zaskoczenia, ph8, gh14, 460us.
Obrazek
Peteypee
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 298
Dołączył(a): N 14 lut, 2021 02:34

Re: Kostka pod Blue Tiger Orange Eyes. Pierwsze cardinie.

Postprzez Peteypee » Śr 09 cze, 2021 16:53

Przyjechały następne 4. Parametry dalej dziwne bo pH 6,2, 360us a gh 11. Nie wiem ocb.
Peteypee
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 298
Dołączył(a): N 14 lut, 2021 02:34

Re: Kostka pod Blue Tiger Orange Eyes. Pierwsze cardinie.

Postprzez pierre » Śr 09 cze, 2021 19:41

Peteypee nie obraź się, ale w końcu ktoś Cię upomni, żebyś nie pisał postu pod postem, tylko edytował ostatni, jeśli jest Twój. A co do parametrów to chyba sprzedawcy nie robili z tego tajemnicy. A dzień widzę pełen przygód.
pierre
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 333
Dołączył(a): Śr 16 sty, 2013 14:20

Re: Kostka pod Blue Tiger Orange Eyes. Pierwsze cardinie.

Postprzez Peteypee » Śr 09 cze, 2021 20:13

Tak wiem[emoji846] Staram się wszędzie i zawsze edytować, ale jak edytuje ostatnio to uwala aplikację. Muszę przeinstalować.
Z parametrów owszem nikt nie robił tajemnicy ale Ci dwa sprzedający owszem mieli 360us ale nie wiem z czego wynikało wysokie gh. Żaden z tych nie mierzył. Ja raczej wykluczyłem błąd pomiaru. Natomiast jutro dopiero będę miał ostatnie 4 szt. I tu pani od razu powiedziała że ma 420us i gh 7-8.
Peteypee
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 298
Dołączył(a): N 14 lut, 2021 02:34

Re: Kostka pod Blue Tiger Orange Eyes. Pierwsze cardinie.

Postprzez pierre » Śr 09 cze, 2021 21:08

kokodżambo i do przodu. Krewetce będzie wisiało jaką ma przewodność, bardziej przejmie się różnicą gh na poziomie 20-25% a z tego co mówisz to i dużo więcej.
To tak, jakby ludzie jeżdżąc autami patrzyli tylko na obrotomierz sprawdzając prędkość. Narzędzie ułatwiające życie staje się wiodącym kryterium.
Ale potwierdzałoby to, że Tigery lubią wysokie parametry i już.
To też pokazuje na jakiej zasadzie to się wszystko kręci, jedni robią milion testów i chuchają i dmuchają a dopadają ich wszystkie plagi egipskie a inni właśnie dali się ponieść i im się kręci wbrew teorii a jak się kręci, to po prostu temu nie przeszkadzają. Ale dla nich nawet mierniki nie są potrzebne, bo mają "to" wyczucie.
Sam nie jestem tak skrupulatny jak Ty i bym tego nawet nie wyłapał i teraz to będziesz miał dopiero dylematy, do jakich parametrów podciągać zbiornik, czy zostawić tak jak jest. A znając życie to będziesz się głowił.
pierre
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 333
Dołączył(a): Śr 16 sty, 2013 14:20

Re: Kostka pod Blue Tiger Orange Eyes. Pierwsze cardinie.

Postprzez Peteypee » Śr 09 cze, 2021 22:06

Hehe nie, spokojnie[emoji846] jedyna nieprawidłowość to że jeden i drugi sprzedający na salty shrimp mineralizuje i chyba przewodności co do gh nie współgrają trochę. To mnie zastanawiało. Nie dopytywałem ocb. Podobno Tigery właśnie wola wyższa przewodność, ale to opinie hodowców a nie samych tygrysków [emoji1787]
Dla tego też wziąłem qd shrimp one gh+ bo ma wyższa przewodność. Na tym mineralizatorze wychodzi mi że przewodność ~420us to gh 7-8 i tak pewnie będę robił wodę. Moje pomiary to bardziej z ciekawości. Obserwuję jak np rośnie przewodność mimo że podmiany zawsze tak samo robione.
Ogólnie po informacjach z sieci wnioskuję że Tigery nie są aż tak wymagające [emoji16] zobaczymy jak im będzie na obecnych parametrach czyli gh7,5, pH 6,2. Jak trzeba będzie to będę korygował. Jak się będzie kręcić to też jestem za tym żeby nie zmieniać nic. Ja tylko kombinuje jak coś nie teges jest[emoji16]
Wiadomo że wyczucie jest najlepsze, albo się je nabywa i ma albo nie. Mam nadzieję że mnie się uda [emoji846]
Krewety śmigają. Zero panicznych reakcji, nie pływały przy szybach itp. W sumie jedna najmniejsza trochę się stresowała bo chwilę pływała w rogu, obecnie sobie siedzi w karmniku[emoji846] Na razie sobie żerują po całym zbiorniku. Aklimatyzację trwały po 1,5h. Nie zauważyłem nic niepokojącego. Może poza tym że faktycznie poruszają się trochę jak ślepe [emoji1787] redki, zebry i yellowki zupełnie inaczej się poruszają, widać że coś widzą [emoji1787] Nie są płochliwe co osobiście uważam za plus.
Takie niebieskie diobły bo te oczy im świecą [emoji1787] Wpuszczałem je po "ciemku" jeszcze, to tylko oczy było widać [emoji1787]


Edit:
Tygryski opanowały kostkę i widzę że nawet yellowki przeganiają. Przed chwilą jeden naparzał szczypczykami z yellowką i yellowką 2x większa musiała odpuścić [emoji1787]


Edit:
O poranku wszyscy obecni. Skubią sobie wszystko w koło [emoji846]
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Peteypee
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 298
Dołączył(a): N 14 lut, 2021 02:34

Re: Kostka pod Blue Tiger Orange Eyes. Pierwsze cardinie.

Postprzez Peteypee » Cz 10 cze, 2021 17:45

Dziś prowizorka na szybko bo jeszcze mi wiatraki nie dojechaly. Jak na złość ostał mi się tylko ten jeden wiatrak więc zdjąłem go z dużego akwa i zainstalowałem na szybko tutaj. Miejsce idealne [emoji16] wiatrak 8x2cm

A przed chwilą 2 robaki miały wylinkę. Nie wiem czy to dobrze czy nie, ale reszta na razie nie leni się [emoji846]

Obrazek
Peteypee
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 298
Dołączył(a): N 14 lut, 2021 02:34

Re: Kostka pod Blue Tiger Orange Eyes. Pierwsze cardinie.

Postprzez Peteypee » Pt 11 cze, 2021 18:51

Kolacyjka[emoji16]
Nawet chyba powoli lepsze foty strzelam[emoji39]
W sumie chyba 6 wylinek wyjąłem. Yellowki mimo że większe, to ustępują miejsca jeśli dochodzi do przepychanek. Ale ogólnie większych starć nie dostrzegłem. Najlepiej wygląda jak dwie krewety stoją naprzeciwko siebie i naparzają tymi śmiesznymi łapkami [emoji1787]
Temperatura dziś z wiatrakiem zamontowanym 22°. Wiatrak zbił o 4° temp. W prawdzie dziś chłodniej ale w drugiej kostce spadło na 24 więc jak dam dwa wiatraki to myślę że w upały dadzą radę [emoji846]
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Peteypee
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 298
Dołączył(a): N 14 lut, 2021 02:34

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do PREZENTUJEMY KREWETKARIA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości