Kulki/kapsułki nawozowe pod podłożem aktywnym.

To co krewetki lubią najbardziej

Moderator: =Fresz=

Kulki/kapsułki nawozowe pod podłożem aktywnym.

Postprzez Peteypee » Cz 10 cze, 2021 16:11

Cześć.
Pytanie jak w temacie. Czy do krewet jest sens dawać jakieś kapsułki czy kulki GT pod podłoże aktywne benibachi powder? Ewentualnie jakiś substrat nawozowy? Z wymagających roślin tylko żabienica i eleocharis vivipara w kępce. Chciałbym żeby te rośliny jakoś tam sobie rosły ale nie chce zaszkodzić robakom, tym bardziej że jeszcze nie wiem jakie będą, zbiornik pod caridiny [emoji1787] U neo kapsułki i kulki nie zaszkodziły ale wiadomo neo to neo.

Edit:
Czy może jednak darować sobie jakiekolwiek nawozy pod korzenie? Tak na prawdę to żabienica tylko potrzebuję coś. Reszta myślę że da radę [emoji846] Z czasem jak wszystko wystartuje to i nawóz będzie naturalny ale czy żabienica to przetrwa?
Peteypee
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 298
Dołączył(a): N 14 lut, 2021 02:34

Re: Kulki/kapsułki nawozowe pod podłożem aktywnym.

Postprzez Mr.Kreweta » So 12 cze, 2021 04:04

Kulki gt to ludziska wkładają czasem, kapsułki z nawozami to raczej kuszenie losu...
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Kulki/kapsułki nawozowe pod podłożem aktywnym.

Postprzez Peteypee » So 12 cze, 2021 18:42

Właśnie ciężki temat przy caridinach[emoji846] Jednak neo mają większe plusy. Jako że zaczynam z podłożem aktywnym to wziąłem ogólnie polecane beni. Mogłem wziąć np ade lub coś roślinnego ale przyznam że nie chciałoby mi się wyplukiwac go i tej procedury przechodzić. Z drugiej strony taka ade raczej nie da się chyba tak doszczętnie wypłukać więc może 2-3 kulki pod podłożem nie spowodują specjalnie zamętu. W takiej plukanej amazonii też coś pewnie jeszcze zostaje nawozów. Czy się mylę?
Peteypee
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 298
Dołączył(a): N 14 lut, 2021 02:34

Re: Kulki/kapsułki nawozowe pod podłożem aktywnym.

Postprzez Mr.Kreweta » N 13 cze, 2021 06:29

To chyba zależy jak spreparujesz taką Adę...") Ale pewnie lubi zostać, nie jednemu już resztki wykończyły krewetki, dlatego większość raczej nie przepada za podłożami roślinnymi, lansowanymi tu i ówdzie...
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz


Powrót do ROŚLINNOŚĆ

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron