Problem z wylinką - zwisająca wylinka

Jak dbać o zdrowie naszych podopiecznych

Moderator: =Fresz=

Re: Problem z wylinką - zwisająca wylinka

Postprzez aquahobby1 » N 20 paź, 2013 11:46

Moim zdaniem jest to infekcja. Wspomagana brakiem stabilności zbiornika. A zarabiają na tym tylko producenci pokarmów, i minerałów. Wróć do korzeni. Czym krewetki odżywiają się w naturze. Nikt im tam nie daje drogich pokarmów, minerałów,a żyją od x pokoleń. Podawaj im naturalne pokarmy, rób systematyczne podmiany wody, trzymaj stałą temperaturę, i postaraj się przejść na kranówę. Powoli się wszystko unormuje, a te co przeżyją dadzą zdrowe potomstwo.
Wiedza jest osiągnięta dzięki ciężkiej pracy. Bądź pokorny, i słuchaj tych, którzy szli ścieżką przed Tobą.
aquahobby1
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 616
Dołączył(a): So 22 lis, 2008 23:44
Lokalizacja: Szczecin

Re: Problem z wylinką - zwisająca wylinka

Postprzez AngelusKoralowy » N 03 lis, 2013 23:09

Dziękuję Wam wszystkim za porady.
Problem z wylinką został opanowany ale znów musiałam przejść na 100% wodę RO + minerały.
No cóż chyba nigdy mi nie będzie dane hodować heteropody na zwykłej kranówce nawet zmieszanej z RO.
AngelusKoralowy
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 23
Dołączył(a): Pn 07 paź, 2013 19:29

Re: Problem z wylinką - zwisająca wylinka

Postprzez LukaszShrimps » Pt 29 kwi, 2022 08:22

AngelusKoralowy napisał(a):Jeśli chodzi o NO3 to pomyliłam się i powinno być 5 zamiast 25. Więc poziom No3 jest bardzo niski. Nigdy nie przekarmiam.
Do każdej podmianki dodaję bakterie BIOPRO Crystal RED firmy AZOO oraz trochę montmorillonitu.
Boję się że jak zrobię podmianę zimną wodą to padnie od razu o wiele więcej krewetek.




z montmormolitem nie za często bo to też w niczym nie pomorze
LukaszShrimps
Potencjalny Maniak
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pn 25 kwi, 2022 13:19

Re: Problem z wylinką - zwisająca wylinka

Postprzez eXrat » So 30 kwi, 2022 22:16

Mistrz złotej łopaty :-D

Obrazek
Mój skromny zbiorniczek
                                     i ... coś innego
                                                            >>YouTubeContent...subscribe<<<
Avatar użytkownika
eXrat
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 570
Dołączył(a): Wt 28 lis, 2017 19:25

Poprzednia strona

Powrót do SZPITAL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości