[42l] Drusiowe

Podwodne pola dzikiej roślinności i żarłocznych zjadaczy alg ;-)
Nasze domowe ogrody krewetkowe.

Moderator: =Fresz=

[42l] Drusiowe

Postprzez Drusia » Cz 30 sie, 2012 13:06

Akwarium[42l] 35x35x35 OW
Filtracja: Tertratec EX600 (wkłady – ceramika, gąbki)
Oświetlenie 18 W – świetlówka kompaktowa 10 000 K
Podłoże: Benibachi Black Soil (Normal)

Chciałam przedstawić i podzielić się moją radością - moje krewetkarium – jego druga aranżacja.
Podłoże Aquatica w byłym krewetkarium funkcjonowało 9 m-cy, konieczny był całkowity restart i wymiana podłoża na nowe. Krewetki z dotychczasową wodą i filtrem zastępczym powędrowały do tymczasowego lokum, zaś akwarium i kubełek zostały oczyszczone i poprowadzone od podstaw.
Zdecydowałam się na inne podłoże, tym razem Benibachi, wymieniłam przy okazji wkłady w filtrze na nową ceramikę.
Korzeń oczyszczony i wyparzony, zasadzone młode szczepki mchu christmas moss, kawałek microzorium windelov oraz subwassertang. Na kokosach gałązki willow moss, mini pelia
Akwarium zalane 11 sierpnia, tym razem czyste RO (bez domieszki wody z kranu)
plus Shrimp Mimeral Aqua Artu, Mineral Plus AZOO, skałka BWS – Minerock
Parametry na tą chwilę:
Ph – 6,0
Gh – 7
Kh – 0-1
Przewodność - 330 µS

Obrazek

Obrazek

Zapraszam do oceny, krytyki, sugestii - kto co uważa :-)
Drusia
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 109
Dołączył(a): Wt 30 lis, 2010 16:33
Lokalizacja: Piaseczno

Postprzez drink20 » Cz 30 sie, 2012 13:43

Mi się widzi :-D Tylko żeby trochę podrostków biegało to będzie rewelacja :-)
Avatar użytkownika
drink20
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 701
Dołączył(a): Pn 17 maja, 2010 13:34
Lokalizacja: Nowy Targ/Krempachy

Postprzez Drusia » Cz 30 sie, 2012 17:28

drink20 napisał(a):Mi się widzi :-D Tylko żeby trochę podrostków biegało to będzie rewelacja :-)

Te podrostki byłyby największą radością.

Jedna krewecia jak była transportowana do tymczasowego akwarium nosiła jajeczka, podczas oczekiwania na nowe akwarium wylęgło się ok 10 kreweci. W tymczasowym akwarium było leciutko przypruszone dno nowym podłożem i woda z gąbką do filtra z poprzedniego akwarium.
Widziałam je przez 3 dni i potem niestety znikły :-(
Joanna
Drusia
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 109
Dołączył(a): Wt 30 lis, 2010 16:33
Lokalizacja: Piaseczno

Postprzez Drusia » Pn 15 paź, 2012 15:36

minęło trochę czasu, meszki rosną i niestety pojawiły się też niteczki zielone. Pewnie z uwagi na niskie pH są tak delikatne i śliskie, że nie ma możliwości usunięcia ich szczoteczką do zębów jak to robiłam w poprzednim krewetkarium.
Zmieniłam czas świecenia na krótszy zobaczę co to zdziała.
Zaczęły pojawiać się samice z młodymi, minęło ok 3-4 tygodnie i nie widać małych, pewnie gdzieś je zrzuciły i siedzą schowane. Martwię się jednak ponieważ w ciągu ostatnich 2 tygodni odeszły mi 3 krewetki, dwie były duże może to ich wiek, ale jedna była dość młoda. Może w tym przypadku nie zaaklimatyzowała się bo była niedawno zakupiona?

Po niepowodzeniach z poprzednim krewetkarium cały czas się zastanawiam co robię nie tak.
Nie chciałam ingerować zbytnio w akwarium, zatem jak robiłam podmiany to nie odmulałam nic, tylko pobierałam wodę tak z około środka, może to jest błąd, a może te glony coś szkodzą im? Nie grzebałam, nie przestawiałam.
Woda paruje, widzę iż przewodność rośnie więc przy podmianie i uzupełnianiu mało minerałów dodaję, mogą tak mało ich zużywać?
Do tego wszystkiego pojawił się na dnie i subwestangu brązowy nalot.
Jesień idzie i tak ogólnie zaczęło mnie to bardzo smucić :-(
Joanna
Drusia
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 109
Dołączył(a): Wt 30 lis, 2010 16:33
Lokalizacja: Piaseczno

Postprzez drink20 » Pn 15 paź, 2012 17:38

Nalot to okrzemki pewnie, krewetki będą je szamały powoli :-) nie masz co sie przejmować nimi :-) A co do krewetek daj im czas, u mnie na dzien dzisiejszy 1 samica u CR nosi hehe u bienek może z 20, wiec każdy baniak ma swoje "środowisko", czas na mlode i czas na zaloty. Mogłabyś fotki pokazać, bo akwa mi się naprawdę podoba :-D
Avatar użytkownika
drink20
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 701
Dołączył(a): Pn 17 maja, 2010 13:34
Lokalizacja: Nowy Targ/Krempachy

Postprzez spining133 » Pn 15 paź, 2012 19:14

Moja sugestia ( zaznaczam moja ) zejdź z gh do 5 wtedy przewodność spadnie na ok 300 i zamień uzdatniacz na inny .
spining133
 

Postprzez Drusia » Pn 15 paź, 2012 20:01

Dzięki za słowa otuchy, postaram się dzisiaj coś pstryknąć i pokazać. Zrobiłam dzisiaj podmiankę i trochę wyczyściłam korzeń.

co do uzdatniaczy, muszę pomyśleć nad tym. Opinii dużo, ale i każde akwarium to odrębne indywiduum. Na razie będę mierzyć przewodność bo trochę mi wzrosła, ale bałam się, że jak będę prawie czyste RO wlewać to ta woda się wyjałowi za bardzo.

Zastanawiam się, może to kwestia natlenienia też, może za mało woda jest natleniona.

postaram się dzisiaj wrzucić fotki jak to wygląda.
Joanna
Drusia
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 109
Dołączył(a): Wt 30 lis, 2010 16:33
Lokalizacja: Piaseczno

Postprzez =Fresz= » Pn 15 paź, 2012 21:03

spining133 napisał(a):Moja sugestia ( zaznaczam moja ) zejdź z gh do 5 wtedy przewodność spadnie na ok 300 i zamień uzdatniacz na inny .


A co w nim złego? ;-)
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Postprzez Drusia » Śr 17 paź, 2012 20:24

tak to wygląda na dzisiaj, niewiele się zmieniło.

Obrazek

a woda porusza sie tak, czy to wystarczy, nie mam specjalnego napowietrzania.

Obrazek

i najważniejsze
znalazłam małe kreweciątko :-D , musze tylko spróbować złapać je moim aparatem.
Joanna
Drusia
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 109
Dołączył(a): Wt 30 lis, 2010 16:33
Lokalizacja: Piaseczno

Postprzez MarSz » Śr 17 paź, 2012 20:29

Powinno wystarczyć jako napowietrzanie.

Akwa fajnie skomponowane.
Jedyne zastrzeżenie jakie bym znalazł gdybym się uparł to, że w tym miejscu z czasem mini pelia może mieć ciężko pod windelow jak to bujnie.

Ale to nie bierz za bardzo do siebie bo ogólnie miejsce fajne a wcale tak być nie musi - to zielsko jest nieprzewidywalne :-)

EDIT:
Aha i jeszcze jedno - już może mieć większe znaczenie:
Nie wiem, czy oczka w gąbce na prefiltrze ciut nie za duże jak na maluchy.
Ostatnio edytowano Śr 17 paź, 2012 20:30 przez MarSz, łącznie edytowano 1 raz
MarSz
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 520
Dołączył(a): Śr 12 maja, 2010 20:11

Postprzez =Fresz= » Śr 17 paź, 2012 20:59

Noo mchy rosną ładnie i szybko ;-) widać że ogólnie podeszłaś do tematu konkretnie od samego początku i bardzo fajnie bo czytając i słuchając innych nie będzie zaskoczenia. Może masz za silne oświetlenie bo przy tak niskim ph to glon nawet nie powinien się pojawić heh ja juz od bardzo dawna nie wiem co to hlon przy ph 5,5.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Postprzez Drusia » Śr 17 paź, 2012 21:03

maluszek
Obrazek

nie mogę moim aparatem takich pięknych zbliżeń robić, tam na samym środku zdjęcia jest moja pociecha :-)
Ostatnio edytowano Śr 17 paź, 2012 21:07 przez Drusia, łącznie edytowano 1 raz
Joanna
Drusia
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 109
Dołączył(a): Wt 30 lis, 2010 16:33
Lokalizacja: Piaseczno

Postprzez Drusia » Śr 17 paź, 2012 21:19

minipelia jak się przyjmie i zacznie szaleć to pewnie będzie musiała zmienić miejsce, póki co mieści się. Z tymi dziórkami trochę właśnie się zastanawiałam czy ich nie wciągnie. Kupiłam go jako filterek, który jest dla krewetek (GUSH Filter Guard 17cm)
Joanna
Drusia
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 109
Dołączył(a): Wt 30 lis, 2010 16:33
Lokalizacja: Piaseczno

Postprzez Drusia » Pt 19 paź, 2012 09:28

ale rotacja, maluszki jeszcze nie wiadomo jak się przyjmą i czy dadzą rade a tu tymczasem patrze wczoraj a na brzegu gałęzatki leży nieżywa krewecia z jajeczkami :cry:
Lekko wyblakła, nie ma śladów pękniętego pancerzyka, nic nowego do akwarium nie wkładałam, nic nie zmieniałam, parametry cały czas te same, troszkę zeszłam z przewodnością ale ok 30. Kurcze może znowu mam jakiegoś wypławka, aczkolwiek nie widziałam go.
Joanna
Drusia
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 109
Dołączył(a): Wt 30 lis, 2010 16:33
Lokalizacja: Piaseczno

Postprzez =Fresz= » Pt 19 paź, 2012 09:41

Umieralność samic spowodowana jest skokami parametrów, osłabieniem, brakiem pożywienia. Samice często mając już jajka nie mają dostępu do pokarmu bo się chowają. W takim przypadku dobrze podawać jakieś w proszku.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Następna strona

Powrót do PREZENTUJEMY KREWETKARIA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron