Rozmnażanie Amano- pierwsze podejście :) SUKCES!!!

Moderator: =Fresz=

Re: Rozmnażanie Amano- pierwsze podejście :)

Postprzez przemekgda86 » Pt 24 lip, 2015 09:00

Niezależnie od wyniku końcowego, jest to dla mnie zupełnie nowe doświadczenie dające kupę radochy, jeśli nie uda się tym razem, uda się następnym :mrgreen: Może z czasem dojdę do tego jak maksymalnie zminimalizować śmiertelność larw ;-)
Zastanawiam się nad zastosowaniem jako pokarmu żywego fitoplanktonu morskiego, trochę upierdliwy w utrzymaniu pokarm ze względu na konieczność odpowiedniego nawożenia, oświetlania i kolejnego bulgoczącego pojemnika w domu...
Avatar użytkownika
przemekgda86
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 166
Dołączył(a): Pn 27 kwi, 2015 17:56
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Rozmnażanie Amano- pierwsze podejście :)

Postprzez bloglin » Pt 24 lip, 2015 10:54

Nawet jeśli uda ci się odchować kilka sztuk to i tak to wielka satysfakcja. Co do pokarmu to może być dobry pomysł. Jak tylko ci się chce.
1x20l Red Cherry
Avatar użytkownika
bloglin
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 32
Dołączył(a): Wt 14 lip, 2015 13:24

Re: Rozmnażanie Amano- pierwsze podejście :)

Postprzez przemekgda86 » Cz 30 lip, 2015 01:04

Czas coś skrobnąć :-D
Mamy już 14 dzień :mrgreen:
Larwy mają się dobrze, jest ich trochę mniej (około setki), rosną bardzo powoli, ale da się już zaobserwować maleńkie nóżki którymi chwytają większe drobinki pokarmu :-D
Aktualnie karmione 2-3 razy dziennie niewielkimi porcjami mieszanki drożdży piekarskich z dużym dodatkiem spiruliny, chlorelli oraz mikrovitu (wszystko przemielone na mikro pył).
Szkiełko nakrywkowe zdaje w 100% egzamin, od początku nie dolewałem ani kropli RO, praktycznie brak odparowywania więc zasolenie mam na niezmiennym poziomie.
Robię dość duże podmiany 3 litry co 2 dzień na wodę 50RO/50kran o odpowiednim zasoleniu i identycznej temperaturze jaka panuje w baniaku, plus ściąganie pozostałości pokarmu z dna, niestety podczas tego zabiegu nie ma opcji żeby nie wciągnąć kilku larw, lubią przesiadywać na dnie pasąc się w resztkach, to co widzę odciągam strzykawką i z powrotem do baniaka, ale na pewno trochę larw przy tym straciłem...
Powoli zbliżamy się do krytycznego momentu :->

Na koniec świeży filmik :mrgreen:
Avatar użytkownika
przemekgda86
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 166
Dołączył(a): Pn 27 kwi, 2015 17:56
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Rozmnażanie Amano- pierwsze podejście :)

Postprzez matdachu » Cz 30 lip, 2015 20:10

u mnie z wiekiem coraz więcej larw schodziło do parteru aż odsysanie stało się niemożliwe.
1x baniak 125l ogólny ryby krewety itd
1x baniak 35l crystale, hybrydy
matdachu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 452
Dołączył(a): So 19 kwi, 2014 15:36
Lokalizacja: jasło

Re: Rozmnażanie Amano- pierwsze podejście :)

Postprzez przemekgda86 » Pn 03 sie, 2015 09:54

No i mamy dzień 18
Larwy w przeciągu ostatnich 4-5 dni chyba podwoiły swoją wielkość, rosną jak na drożdżach (dosłownie i w przenośni :mrgreen: ).
Rosną mocno nierównomiernie, po raz kolejny zrobiło się ich mniej, zostało około 50-60 sztuk, popadały najmniejsze sztuki i podejrzewam te większe o kanibalizm, nie wiem czy to zbieg okoliczności, ale większe grubaski obsiadują mniejsze padnięte sztuki na dnie, widziałem też jak większa uczepiła się grzbietu żywej mniejszej, nie wiem co o tym myśleć :-P
Robale coraz częściej pływają w pozycji horyzontalnej ustawiając się głową w kierunku przemieszczania, mniej reagują na światło, niektóre w ogóle się nim nie interesują spędzając czas na szybach i czyszcząc je ( widać jak skubią szybę tymi swoimi mikro nóżkami).

Baniak zaczyna atakować dziwny glon ( wraz z jego pojawieniem zaczęły padać robale), wygląda jak okrzemka ale ta jest włochata, coś jak plamy okrzemki z pleśniawkami :mrgreen:, nie wiem czy ma to związek.
Avatar użytkownika
przemekgda86
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 166
Dołączył(a): Pn 27 kwi, 2015 17:56
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Rozmnażanie Amano- pierwsze podejście :)

Postprzez matdachu » Pn 03 sie, 2015 20:19

to może być efekt przekarmienia. Zbliżasz się do momentu w którym bardzo ciężko zapanować nad jakością wody i czystością dna.
1x baniak 125l ogólny ryby krewety itd
1x baniak 35l crystale, hybrydy
matdachu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 452
Dołączył(a): So 19 kwi, 2014 15:36
Lokalizacja: jasło

Re: Rozmnażanie Amano- pierwsze podejście :)

Postprzez cinek1916 » Wt 04 sie, 2015 05:20

Nie lepiej przenieść je do większego zbiornika żeby parametry były stabilniejsze?
cinek1916
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 364
Dołączył(a): Cz 16 sty, 2014 18:35
Lokalizacja: Stolica

Re: Rozmnażanie Amano- pierwsze podejście :)

Postprzez przemekgda86 » Wt 04 sie, 2015 09:06

Jak do tej pory parametry mam w miarę stabilne, NH3 i NO2 na zadowalającym poziomie, za to NO3 bardzo szybko rośnie ale z tym radzę sobie dużymi podmianami. O dziwo filtr daje radę, aktualnie ustawiony jest na max swoich możliwości, larwy są na tyle duże że nie ma szans żeby którąś wciągnął. Stopniowo ograniczam podawanie drożdży i podaję coraz więcej spiruliny, chlorelli i mikrovitu więc i zanieczyszczeń jest mniej niż przy karmieniu tylko drożdżami.
Avatar użytkownika
przemekgda86
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 166
Dołączył(a): Pn 27 kwi, 2015 17:56
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Rozmnażanie Amano- pierwsze podejście :)

Postprzez przemekgda86 » Pt 07 sie, 2015 22:03

Dzień 22
Larwy rosną w oczach, 4 największe sztuki przypominają już bardziej krewetki niż larwy, a jedna nabiera pomarańczowego kolorku (słabo widać na filmiku, ale da się zauważyć różnicę na tle pozostałych) :mrgreen:
Niestety i tym razem nie obyło się bez strat, jest ich trochę mniej, ale jeszcze jest nadzieja ;-)
Jak to w życiu bywa, sytuacja zmusza mnie do przeprowadzki i rozstania się z większością moich baniaków, oraz ograniczenia się tylko do jedngo małego, biorąc pod uwagę spore rozmiary moich samic Amano, będą musiały zmienić właściciela, bo nie wyobrażam sobie męczenia ich w 30L, tak więc jest to moja pierwsza i pewnie ostatnia szansa na rozmnożenie Amano :-(

Avatar użytkownika
przemekgda86
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 166
Dołączył(a): Pn 27 kwi, 2015 17:56
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Rozmnażanie Amano- pierwsze podejście :)

Postprzez przemekgda86 » Śr 12 sie, 2015 12:33

Moi drodzy, mamy 27 dzień :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Larwy mają się dobrze, nie ma ich dużo, ale żyją!Nie sądziłem że zajdę tak daleko!
Od 3 dni nie podaję już drożdży, ich miejsce zajęły śladowe ilości pokarmów dla maluszków benibachi, i pokarmy stałe, najbardziej podpasowało im hikari shrimp cuisine, ze względu na wielkość pastylek łatwo je dawkować żeby nic nie zalegało, wrzucam po jednej pastylce rano, w południe i wieczorem, jeśli poprzednia pastylka nie zostaje zjedzona w całości, odsysam ją i zastępuję nową :-D okolo 10 sztuk zmieniło kolor na brązowo-pomarańczowy ale nie jest to kolor tak intensywny jak widziałem na filmikach kolegów którym się udało, myślę że przeistoczenie pierwszych larw powinno nastąpić w przeciągu kilku najbliższych dni.
Trzymajcie mocno kciuki :mrgreen:

A tu filmik jak larwy upodabniają się do dorosłych swoją zachłannością podczas jedzenia, fajny widok jak mała larwa przeciąga dla siebie większy od siebie kawal jedzenia :lol:
Maluszki są bardzo wstydliwe w obecności kamery, normalnie rzucają się wszystkie na pastylki, na filmiku tylko nieśmiało podskubują :-P
Avatar użytkownika
przemekgda86
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 166
Dołączył(a): Pn 27 kwi, 2015 17:56
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Rozmnażanie Amano- pierwsze podejście :)

Postprzez przemekgda86 » Cz 13 sie, 2015 12:43

UDAŁO SIĘ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dziś rano zauważyłem mega szybko przemieszczający się obiekt w akwarium! TAAAAAAAAAAAAK, to pierwsza przeobrażona krewetka!!!!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Wygląda jak miniaturowa kopia dorosłej krewetki, trudno było ją uchwycić żeby się Wam pochwalić, jest niesamowicie szybka i w ciągłym ruchu, , ale udało się po dłuższej chwili :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Było z tym wszystkim mnóstwo zabawy, ale dla tego widoku warto było, satysfakcja przeogromna :)
Dziś ponad połowa larw nabrała ciemnego kolorku, wiec lada chwila w baniaku będzie więcej ultra szybkich perszingów :mrgreen: za 3-4 dni rozpocznę odławianie krewetek (i to dopiero będzie wyzwanie) i powolne odsalanie.

Avatar użytkownika
przemekgda86
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 166
Dołączył(a): Pn 27 kwi, 2015 17:56
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Rozmnażanie Amano- pierwsze podejście :) SUKCES!!!

Postprzez przemekgda86 » So 15 sie, 2015 14:06

Dzień 30
Przeobraziło się około 15 larw i sporo jest bliskich przeobrażeniu, maluszki są niezwykle czujne i ostrożne, odłowienie ich strzykawką z wężykiem okazało się niemożliwe, więc odczekiwałem aż któraś zatrzyma się na przedniej szybie i łapałem je kieliszkiem :-P
Na tę chwilę odłowiłem 5 idealnie przeźroczystych krewetek (pozostałe przeobrażone mają delikatny brązowawy kolorek) które od dziś będą odsalane i jutro trafią do baniaka z kryształami.
Oto pierwsza piątka :mrgreen:
Trzeba się dobrze przyjrzeć żeby doliczyć się wszystkich, maluchy maja po około 5-6mm
Avatar użytkownika
przemekgda86
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 166
Dołączył(a): Pn 27 kwi, 2015 17:56
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Rozmnażanie Amano- pierwsze podejście :) SUKCES!!!

Postprzez Dakota » N 16 sie, 2015 18:35

Super widok, gratulacje :D
viewtopic.php?f=5&t=7538 - 31,5l - hybrydy
Avatar użytkownika
Dakota
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1202
Dołączył(a): Cz 10 kwi, 2014 11:46

Re: Rozmnażanie Amano- pierwsze podejście :) SUKCES!!!

Postprzez przemekgda86 » N 16 sie, 2015 18:38

Pierwsza piąteczka już w akwarium z kryształkami, jak na życzenie szyby porośnięte zielenicami :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Odsalanie przebiegło bez żadnych strat, a całość trwała około 30 godzin, następnie krótka aklimatyzacja i maluszki wpuszczone zostały do docelowego baniaka, pierwsze co zrobiły to wylądowały na szybach bez zbędnej zwłoki zabierając się za zielenice :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Tu Amanki tuż po odsoleniu


A tu już w baniaku, jedna zgodziła się pozować :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:



W baniaku z larwami mam już około 30 przeobrażonych krewetek, dziś druga tura około 15 idealnie przeźroczystych trafi do odsalania :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Avatar użytkownika
przemekgda86
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 166
Dołączył(a): Pn 27 kwi, 2015 17:56
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Rozmnażanie Amano- pierwsze podejście :) SUKCES!!!

Postprzez Stiep » Wt 18 sie, 2015 12:43

Gratuluję. Przy systematycznej opiece i nie przekarmianiu larw jest to całkiem łatwe, co nie?
Stiep
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 37
Dołączył(a): N 03 paź, 2010 20:43
Lokalizacja: Komorniki

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do ROZMNAŻANIE KREWETEK W WODZIE MORSKIEJ

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości