Projekt Amano by Kukol

Moderator: =Fresz=

Projekt Amano by Kukol

Postprzez Kukol88 » Pt 24 kwi, 2009 13:06

Witam :->
Dziś (24.04.2009) rozpoczynam swoją próbę rozmnożenia w wodzie morskiej krewetki Cardina Japonica powszechnie znanej jako amano. Temperaturę w akwarium będę trzymał na poziomie 24 stopni, a z zasoleniem będę dążył do 32ppt. Samicę przełożyłem do akwarium dzisiaj i po około 1 godzinie zaczęły byc widoczne pierwsze kreski.
Oto ogólne zdjęcia baniaka bez zdjęc makro, ponieważ nie mam jeszcze do tego odpowiedniego sprzętu ^^.


Obrazek

Obrazek

c.d.n.
126L:<Moje Akwarium>

Pozdrawiam
Patryk
Avatar użytkownika
Kukol88
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 206
Dołączył(a): Pn 30 mar, 2009 19:18
Lokalizacja: Bielawa

Postprzez KuMaK » Pt 24 kwi, 2009 13:48

nooooo plan niezly :)
Pozdrawiam
Rafał Maciaszek
www.facebook.com/Kumak.Shrimp
Avatar użytkownika
KuMaK
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 897
Dołączył(a): Wt 15 lip, 2008 20:25
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Bard » Pt 24 kwi, 2009 14:40

taaa, tylko po co przekładasz samice? ma ona już jajeczka w ostatniej fazie?? bo chciałbym przypomnieć że jeśli wrzuciśż amanke z jajeczkami do zasolonej wodzie to Ci się nie wyklują, one dopiero po wykluciu spływają rzeką do morza gdzie rosną w wodzie morskiej :) jeśli zepsułem plan to sorry :mrgreen: im mniej w akwarium tym lepiej dla maluchów w przyszlosci
FU O_o 4chan
Avatar użytkownika
Bard
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 818
Dołączył(a): So 07 cze, 2008 15:46
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Kukol88 » Pt 24 kwi, 2009 14:56

po primo to z mojej wiedzy akwarium się nie zasala gdy samica jest jeszcze w nim, a po sekundo tak jak napisałem, że po godzinie od przełożenia samicy do kotnika zaczęły pojawiac się pierwsze kreski (przecinki, krewetki), więc po tym można wnioskowac, że jajeczka były w fazie jasna kulka z dwoma białymi pryszczami :lol: . zasolenie zaczne stopniowo robic po zabraniu samicy z kotnika ;-) .
126L:<Moje Akwarium>

Pozdrawiam
Patryk
Avatar użytkownika
Kukol88
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 206
Dołączył(a): Pn 30 mar, 2009 19:18
Lokalizacja: Bielawa

Postprzez Dominik Perkowski » Pt 24 kwi, 2009 16:08

Widze ze kolejny maniak rozmnazania w slonej wodzie - super, grono sie powieksza.

Po watku z pokarmami widze ze z tej strony jestes super przygotowany, dobry pokarm to juz bardzo duzo.

Narazie jedna uwaga, z kamieniem napowietrzajacym duzy blad. Jak wrzucisz tam larwy babelki beda wypychac je ku powierzchni, a tam moga wpadac w puapke.
Nie tylko moj sposob i w pelni sprawdzony, kamien raczej o ksztalcie podluznym przylepia sie tak w 1/3 glebokosci wody (liczac od gory). Zachowana jest wtedy cyrkulacja powietrza, a larwy nie bede "polykane" przez strumien wody.
U mnie nawet kamien byl z 2 cm pod powierzchnia.
375l Cardinal Hills - Sulawesi
www.SwiatSulawesi.pl
Avatar użytkownika
Dominik Perkowski
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 160
Dołączył(a): Śr 21 sty, 2009 10:11
Lokalizacja: Białystok

Postprzez Kukol88 » Pt 24 kwi, 2009 16:16

Kamień zamontowałem żeby zapobiec w przyszłości kożuchowi. Zamontowałem to celowo na środku żeby bombelki nie leciały na scianki akwarium, a do pokrywy mają za daleko więc chyba nie bedą miały gdzie się larwosy uwiezic (mam taką nadzieje). Co do pokarmów to są Dzikiego :-> ja swoich jeszcze nie mam, bo czekam aż mi gosciu z zoo przywiezie a pierwsze dni na przetrwanie bedą sposobem Batmanki czyli tarty glonik :mrgreen:
Ostatnio edytowano Pt 24 kwi, 2009 16:20 przez Kukol88, łącznie edytowano 1 raz
126L:<Moje Akwarium>

Pozdrawiam
Patryk
Avatar użytkownika
Kukol88
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 206
Dołączył(a): Pn 30 mar, 2009 19:18
Lokalizacja: Bielawa

Postprzez Dominik Perkowski » Pt 24 kwi, 2009 16:39

Kozuch to mit :) przynajmniej ja nie mialem z tym problemu.
Z kamieniem napowietrzajacym chodzi o o to ze na poczatku larwy beda male i slabe, babelki lecace z samego dolu beda wypychaly je ku gorze, gdzie beda lapane w tafle wody, napiecie powierzchniowe wody beda utrzymywac jest na samej gorze - no i po larwie.

Skoro chcesz sie uczyc na wlasnych bledach sam sie przekonasz :)
375l Cardinal Hills - Sulawesi
www.SwiatSulawesi.pl
Avatar użytkownika
Dominik Perkowski
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 160
Dołączył(a): Śr 21 sty, 2009 10:11
Lokalizacja: Białystok

Postprzez batman-ka » Pt 24 kwi, 2009 18:16

Korzucha nie miałam jak kostka lipowa napowietrzała z 1/2 wysokości akwa,teraz zrobiłam błąd i dałam prawie na dno i korzuch się robi,ale go ściągam,10dniowe krewetki są zainteresowane jednak co jest w wodzie i podpływają,więc trzeba uważać.Dzisiaj natomiast akwa mi się przelało więc nie mam korzucha -jest na podłodze :-(
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez dziki » Pt 24 kwi, 2009 18:27

Ja zrezygnowałem z kamienia napowietrzającego na rzecz bąbelków wypychających wodę z grubszej rurki. Zresztą widziałeś jak to wygląda.>>>LINK do fotki<<< Zrezygnowałem z klasycznego napowietrzania gdyż przy pierwszej próbie koszmarnie mi śluzem zaszła kostka lipowa

Do tego dałem boczne oświetlenie, żeby nic nie ciągnęło larw w stronę powierzchni wody.
>>>LINK do fotki<<<

Co do mitu o kożuszku to się nie do końca z Tobą Dominiku zgodzę.
Kożuszek pojawiał mi się przy pierwszej próbie z amano już na 4 dzień jak zaniedbałem bieżące podmiany wody.

Maluchy zajadają "cifek" który się osadził na dnie kotnika.
Ostatnio edytowano So 25 kwi, 2009 06:03 przez dziki, łącznie edytowano 5 razy
"330. Lepiej samotne życie pędzić, niż głupca mieć za towarzysza,
Wędruj sam jeden, jakby słoń po lesie, nie czyniąc zła, niewiele pragnień mając."
DHAMMAPADA w przekładzie Stanisława Franciszka Michalskiego
Avatar użytkownika
dziki
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 560
Dołączył(a): So 28 mar, 2009 14:42
Lokalizacja: Tralee Co. Kerry

Postprzez Kukol88 » N 26 kwi, 2009 16:20

No to pierwsze podejście mogę uznac chyba za zakończone. Wszystkie larwy leza na dnie i nie bardzo wyglada jakby mialy zaczac plywac. Nie wiem co spalilem, moze to kwestia karmienia niewiem... . Za niedlugo nastepna samica będzie gotowa do składania więc będzie drugie podjescie. Mam nadzieje, że do tej pory dojdzie do mnie jedzenie dla przecinkow i cos bardziej powalcze. :-/
126L:<Moje Akwarium>

Pozdrawiam
Patryk
Avatar użytkownika
Kukol88
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 206
Dołączył(a): Pn 30 mar, 2009 19:18
Lokalizacja: Bielawa

Postprzez dziki » N 26 kwi, 2009 16:56

Kukol! wulg! wulg! wulg! byłeś wczoraj we wrocku trzeba bylo dać znac ze nie masz zarcia dla larw, dal bym mrozonki i kilka lyzek pylku.
Narazie nie wylewaj larw, mozliwe ze one zyja, daj im czasu troche, poza tym to sa wytrzymale bestie, nie powinny tak szybko pasc.

Zakladam ze przed wpuszczeniem mamuski umyles dobrze baniak co by zadne "smrody" ze swiezo przyklejonej szyby nie dostaly sie do wody.
Ostatnio edytowano N 26 kwi, 2009 17:03 przez dziki, łącznie edytowano 1 raz
"330. Lepiej samotne życie pędzić, niż głupca mieć za towarzysza,
Wędruj sam jeden, jakby słoń po lesie, nie czyniąc zła, niewiele pragnień mając."
DHAMMAPADA w przekładzie Stanisława Franciszka Michalskiego
Avatar użytkownika
dziki
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 560
Dołączył(a): So 28 mar, 2009 14:42
Lokalizacja: Tralee Co. Kerry

Postprzez Kukol88 » N 26 kwi, 2009 18:11

ehh no jakos z tym jedzeniem sie nie popisalem :lol: Chodzilem po sklepach we Wro ale oczywiscie nic nie maja :-x Larw nie wylewam. Zasoliłem do 10ppt i porobiłem działeczki do kolejnego dosalania. Próbuję to karmic mocno zgniecionymi płatkami spiruliny. Pozyjemy, zpobaczymy. Jak nie teraz to za kilka dni będę znowu walczyl ;-)
126L:<Moje Akwarium>

Pozdrawiam
Patryk
Avatar użytkownika
Kukol88
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 206
Dołączył(a): Pn 30 mar, 2009 19:18
Lokalizacja: Bielawa

Postprzez batman-ka » Śr 29 kwi, 2009 21:36

Mój projekt padł nie wiem czemu ,ale było mało larw więc tego się spodziewałam,może gdzieś popełniamy błąd i ten spadek ilości w drugim tygodniu jest czymś spowodowany
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Kukol88 » Pt 08 maja, 2009 22:06

A więc... projektu już nie będzie. Amano ukazały swoje oblicze czego się obawiałem, czyli zjadły mi crystalke aaaa to juz jest niewybaczalny błąd. Zapakowałem je do worka i wywiozłem wujkowi :-D Zobaczymy kto kogo teraz będzie scigał w akwarium (paletki i krewetki :lol: ).
A teraz od początku. Wracam do domu z roboty, zaglądam do akwa a tam amanka trzyma jeszcze zywego!! crystala. Zrobiłem zadyme w akwa i amano poscilo bidulka, ale byl juz tak wycienczony, ze nie dałby rady wykonac wylinki (zostal zchwytany przez amano przed wylinką). Temat mozna zamknąc :-?
126L:<Moje Akwarium>

Pozdrawiam
Patryk
Avatar użytkownika
Kukol88
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 206
Dołączył(a): Pn 30 mar, 2009 19:18
Lokalizacja: Bielawa

Postprzez dziki » Pt 08 maja, 2009 22:20

A szkoda, przydały by się doświadczenia jeszcze jednego testera.
"330. Lepiej samotne życie pędzić, niż głupca mieć za towarzysza,
Wędruj sam jeden, jakby słoń po lesie, nie czyniąc zła, niewiele pragnień mając."
DHAMMAPADA w przekładzie Stanisława Franciszka Michalskiego
Avatar użytkownika
dziki
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 560
Dołączył(a): So 28 mar, 2009 14:42
Lokalizacja: Tralee Co. Kerry


Powrót do ROZMNAŻANIE KREWETEK W WODZIE MORSKIEJ

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość