Akwarium z biotopem rzeki Piława w naturze

Zdjęcia biotopów i inne zdjęcia zbliżone do tematyki forum.

Moderator: =Fresz=

Akwarium z biotopem rzeki Piława w naturze

Postprzez Nantai » Śr 30 sie, 2017 22:35

Część 1

Pierwszy odcinek przedstawia biotop rzeki Piława ze strzeblami potokowymi. Zaprezentowany przeze mnie fragment tej górskiej rzeki ma głębokość około 50 cm. Podłoże piaszczysto muliste, pokryte rożnej wielkości kamieniami. Na większych kamieniach można zaobserwować sporą ilość glonów nitkowatych. Roślinność na tym odcinku rzeki to w większości odmiana rzeczna rdestnicy grzebieniastej. Ryby, które w tym miejscu występują to m.in.: lipień, kleń, płoć, kiełb Kesslera, ciernik, różanka i właśnie strzebla potokowa. Strzebla pływa w większych stadach blisko dna w poszukiwaniu pokarmu, kryjąc się czasami przed drapieżnikami w roślinach.

Nantai
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 148
Dołączył(a): Śr 20 lut, 2013 23:45

Re: Akwarium z biotopem rzeki Piława w naturze

Postprzez Raffy » Cz 31 sie, 2017 12:11

No fajnie, ale większe uznanie miałbym gdyby zbiornik działał conajmniej kilka lat w domu, przemyślane rozwiązania co do chłodzenia, nurt wody, odpowiednio dobrane oświetlenie (z blikami, może nawet hqi) i chętnie zobaczyłbym taki funkcjonujący zbiornik :) Bo to na filmiku, to zrobiona chwilówka dla zabawy
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: Akwarium z biotopem rzeki Piława w naturze

Postprzez RazorBlade » Cz 31 sie, 2017 13:53

Zgadzam się z ww. Osobiście najbardziej w całej konstrukcji brakowało mi zasymulowania nurtu, filtr ustawiony na mocniejszy przepływ załatwiłby sprawę - ale rozumiem że w polu nie łatwo o coś takiego ;-) Dla mnie to trochę sztuka dla sztuki ale pomysł godny uznania.
Avatar użytkownika
RazorBlade
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 26
Dołączył(a): Wt 27 cze, 2017 14:45

Re: Akwarium z biotopem rzeki Piława w naturze

Postprzez Nantai » Cz 31 sie, 2017 15:29

Raffy napisał(a):ale większe uznanie miałbym gdyby zbiornik działał conajmniej kilka lat w domu, przemyślane rozwiązania co do chłodzenia, nurt wody, odpowiednio dobrane oświetlenie (z blikami, może nawet hqi) i chętnie zobaczyłbym taki funkcjonujący zbiornik :) Bo to na filmiku, to zrobiona chwilówka dla zabawy


RazorBlade napisał(a):Zgadzam się z ww. Osobiście najbardziej w całej konstrukcji brakowało mi zasymulowania nurtu, filtr ustawiony na mocniejszy przepływ załatwiłby sprawę - ale rozumiem że w polu nie łatwo o coś takiego ;-) Dla mnie to trochę sztuka dla sztuki ale pomysł godny uznania.


Nie widzę sensu stawiania baniaku ze strzeblami skoro mam je na wyciągnięcie ręki i w każdym momencie mogę skoczyć nad rzekę. Dla mnie te ryby jak i inne trzymane w akwariach zdecydowanie lepiej prezentują się w naturze. Polecam wycieczkę z maską i rurką nad rzekę.
A filmikiem chciałem pokazać jak ja widzę fragment rzeki właśnie w baniaku. Może komuś się przyda, jak będzie chciał takowy postawić. :)
Nantai
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 148
Dołączył(a): Śr 20 lut, 2013 23:45

Re: Akwarium z biotopem rzeki Piława w naturze

Postprzez Raffy » Cz 31 sie, 2017 19:01

Każda ryba najlepiej się prezentuje na wolności :) To oczywista oczywistość. Znam typa który zrezygnował z morskiego odkąd zaczął nurkować na rafach, nie ma porównania wiadomo. Jednak tu chodzi o akwarium, sztuką jest zrobienie systemu który będzie działał przez długi czas i o to mi chodziło :)
Przyda się mu to co pokazałeś, tu ogromny plus dla Ciebie za fatygę. Ale ludzi też będzie interesowało od strony technicznej.Chłodzenie wody do tego stopnia, a parowanie szyb z zewnętrznej strony akwarium, nurt itp. Widziałem zimnowodne zbiorniki, to nie jest takie proste (nie liczę tych z karasiami, tylko z rybami wyższej półki :) ). Chodził za mną projekt Lipienie, miałem możliwość zrobienia takiego zbiornika... ale kolejne morskie stanęło :-P
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22


Powrót do INNE AKWARYSTYCZNE ZDJĘCIA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość