Channa Gachua Inle Lake - pierwsza przygoda z wężogłowami

Zdjęcia biotopów i inne zdjęcia zbliżone do tematyki forum.

Moderator: =Fresz=

Channa Gachua Inle Lake - pierwsza przygoda z wężogłowami

Postprzez cthulhu » So 03 mar, 2018 08:55

To tak na szybko, bez zanudzania opisami.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano So 03 mar, 2018 15:09 przez cthulhu, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
cthulhu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 532
Dołączył(a): N 06 gru, 2015 08:52
Lokalizacja: Tarnów

Re: Channa Gaucha Inle Lake - pierwsza przygoda z wężogłowam

Postprzez Raffy » So 03 mar, 2018 09:09

Ja ci dam, pisz jak najwięcej bo masz talent :mrgreen: dorosłe sztuki widzę, od kogoś? Brzanki na pokarm? :mrgreen:
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: Channa Gaucha Inle Lake - pierwsza przygoda z wężogłowam

Postprzez cthulhu » So 03 mar, 2018 10:45

Tak, 5 szt ryb które maja 1,5roku i jakieś 10-13cm długości. Sprzedawca miał 10szt i pozbywał się ich bo na Bleherki zamieniał. Wszystkie rozeszły się jak cieple bułeczki, a i ja mam już rezerwacje 3szt., które mi zostaną po dobraniu pary. Długo je szukałem, dlatego cieszę się w końcu trafiły w moje ręce. Brzanki niestety na karme :-( Walczyłem, z nimi kilkakrotnie by je wyłowić jednak nie ma szans ich złapać....) Poza nimi głównym menu będą Blue Tigery :P (opis będzie, ale w swoim czasie. Musze ochłonąć :-P )
Avatar użytkownika
cthulhu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 532
Dołączył(a): N 06 gru, 2015 08:52
Lokalizacja: Tarnów

Re: Channa Gaucha Inle Lake - pierwsza przygoda z wężogłowam

Postprzez Raffy » So 03 mar, 2018 12:40

Ostatnio oglądałem bleheri w hurtowni, są świetne :) w salonie mamy słodkie 160l misz masz, myślałem już o bleherach aleee... niestety akwarium musi być otwarte :-/

Hehe, jedni już skalary karmią taiwanami, a ten channy blue tigerami...co za czasy :mrgreen: przynajmniej zdrowy żywiec :mrgreen:

Dawno dawno temu mieliśmy Channy micropellets czy jakoś tak, wężogłowy czerwone się nazywały chyba. Bańka 250x80x80 a ryby miały z 30cm może...więc młode. Siedziały z płaszczkami, płaszczki większe od chann były. No i w któryś weekend łowię rybki i słyszę krzyki ludzi :shock: a tu 2 micro złapały płaszczkę za boki i zaczęły się przeciągać i wyrywać jej kawałki :shock: płaszczka wyleczona bo do dziś jest ze mną w nowej pracy :mrgreen: węże nie pamiętam ale marnie chyba, rok 2013 to był boom na te channy, hurtownia sprzedawała je setkami :mrgreen: kto to kupował i co się stało z nimi to ja nie mam pojęcia, bo to bydlaki :shock:
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: Channa Gachua Inle Lake - pierwsza przygoda z wężogłowam

Postprzez cthulhu » So 03 mar, 2018 15:14

Hehe. Inle lake swego czasu sporo było na rynku. Kupowałeś 6szt a w gratsie dostawałeś kolejne sztuki, bo sprzedawca chciał się pozbyć młodych. Teraz to praktycznie nie idzie ich znaleźć. Znajdywałem jakieś na olx lub w Niemczech, ale zawsze mi je odradzano bo to nie Inle były. Będę próbował je rozmnożyć.
Avatar użytkownika
cthulhu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 532
Dołączył(a): N 06 gru, 2015 08:52
Lokalizacja: Tarnów

Re: Channa Gachua Inle Lake - pierwsza przygoda z wężogłowam

Postprzez cthulhu » Śr 18 kwi, 2018 22:10

Niedawno skojarzyła mi się pierwsza para.
Nie obyło się bez strat bo jedna z ryb została zabita, drugą totalnie zmasakrowaną dzisiaj odłowiłem (do akwarium z OEBT :-P ), a trzecia jeszcze gdzieś się kitra.
Poniżej zdjęcie w pełnej krasie jednego z przyszłych rodziców. (chyba ojca)

Obrazek

a tu dla porównania odłowiony drugi samiec.

Obrazek
Avatar użytkownika
cthulhu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 532
Dołączył(a): N 06 gru, 2015 08:52
Lokalizacja: Tarnów

Re: Channa Gachua Inle Lake - pierwsza przygoda z wężogłowam

Postprzez cthulhu » Śr 16 maja, 2018 21:25

Dzisiaj zostałem mile zaskoczony takim widokiem. Tak to jest, gdy wszyscy domownicy wyjadą na kilka dni urlopu, a ryby mają święty spokój :-D
Avatar użytkownika
cthulhu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 532
Dołączył(a): N 06 gru, 2015 08:52
Lokalizacja: Tarnów


Powrót do INNE AKWARYSTYCZNE ZDJĘCIA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron