Header image header image 2  
CARIDINA CF. BABAULTI
  |Strona główna|
   
 
caridina cf. babaulti
 
large product photo   RAINBOW

Caridina cf. babaulti -znana również pod nazwą Rainbow.
Pochodzenie:Indie.
Samce osiagają 3,5 cm, samice do 4 cm.
Idealne warunki wodne dla tych krewetek to: temperatura ok 22-25*c, pH pomiędzy 6,5-7,5.Krewetki rozmnażają się w akwarium bez większego problemu, dlatego polecane są dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z krewetkarium. Samica nosi jajeczka ok.3 tygodni ( mają one kolor zielony), po czym wylęgają się młode, zdolne do samodzielnego pobierania pokarmu.Są miniaturką rodziców.
Krewetki lubią zarośnięte akwaria, z dużą ilością mchu, w którym uwielbiają przebywać. Podłoże możemy zastosować różne, w zależności od tego jaki efekt kolorystyczny krewetki chcemy uzyskać. Z reguły czarny bazalt wpływa na zmianę koloru krewetki,robi się ona ciemna, a nawet czarna,czasem granatowa, po zastosowaniu żwiru rzecznego zmienia zabarwienie na jasne, zielonkawe, brunatne, w zależności od nastroju.

Krewetka ta stara się dostosować kolorystycznie do otoczenia, przebywając z dużą ilością krewetek red cherry potrafi nawet zmienić kolor na brunatno-czerwony. Niektórzy twierdzą, iż krewetka ta ma różne odmiany kolorystyczne, gdyż żadko kiedy ciemna krewetka potrafi zmienić kolor na soczyście zielony bądz niebieski.
Krewetki lubują się w pokarmach roślinnych. W sklepach zoologicznych można dostać tabletki z wysoką zawartością spiruliny, a także pokarmy specjalnie przeznaczone dla krewetek. Dla urozmaicenia można podawać krewetkom plasterek banana, czy też kawałek gotowanego brokułu, marchewki bądź kalafiora.
Krewetki nie powinny żyć z dużymi pielęgnicami takimi jak Skalar, Pielęgnica Kakadu i wszelkimi innymi agresywnymi rybami, ponieważ krewetki mogą stać się ich pokarmem.